راهنمای خرید تقویت‌کننده ناخن

راهنمای خرید تقویت‌کننده ناخن

اگر از عارضه‌های ناخن خود مانند شکنندگی رنج می‌برید، محصولی تولید و عرضه‌شده است به نام تقویت‌کننده ناخن که می‌توانید برای ترمیم ناخن‌هایتان از آن استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید، در مدل‌های مختلفی تولیدشده است که سیوا در این مطلب به شما یاری خواهد داد تا نوع مناسبی از آن را برای ناخن‌های خود تهیه کنید.

بودجه خود را مشخص کنید

برندهای مختلفی تقویت‌کننده ناخن را تولید و به بازار مصرف‌کنندگان عرضه کرده‌اند. هم‌چنین هرکدام بر روی محصول خود، قیمتی گذاشته‌اند که بهتر است قبل از خرید، حتماً بودجه خود را تعیین کنید.

کدام نوع تقویت‌کننده ناخن برای من مناسب است؟

تقویت‌کننده ناخن، در مدل‌های مختلفی تولیدشده است که شما باید بدانید کدام نوع آن برایتان بهتر است. همین‌طور نحوه استفاده هرکدام متفاوت است که باید در زمان خرید توجه کنید با استفاده کدام راحت‌تر هستید. به‌طور مثال، اگر به دنبال محصولی هستید که فورد جذب ناخن‌هایتان شود، به شما نوع روغنی آن را پیشنهاد می‌دهیم؛ اما امکان دارد که شما حس ناخوشایندی در زمان استفاده از چربی این محصول داشته باشید که ما به شما تقویت‌کننده محلول را توصیه می‌کنیم. این نوع از تقویت‌کننده‌ها، رقیق و نیمه چرب بوده همین‌طور نسبت به نوع روغنی، سریع‌تر جذب می‌شوند.

 درصورتی‌که به دنبال تقویت‌کننده‌ای هستید که استفاده از آن راحت باشد، می‌توانید به سراغ نوع کرمی آن بروید. بسته‌بندی این نوع از محصول، تیوپی شکل بوده و به شما این امکان را می‌دهد که مانند کرم، آن را استفاده نمایید. لازم به ذکر است که سرعت جذب این نوع از محصول نیز بالا بوده و پس از جذب، هیچ اثر چربی بر روی دست و ناخن شما باقی نخواهد ماند.

نوع دیگری از تقویت‌کننده‌های ناخن، به شکل لاک هستند. طرز استفاده آن‌ها هم نیز مانند لاک است. شما می‌توانید در زمان استفاده از آن، ابتدا ناخن‌های خود را مانیکور کنید و سپس این نوع از تقویت‌کننده را بر روی ناخن‌ها بزنید. همین‌طور می‌توانید به‌عنوان زیر ساز لاک بر روی ناخن‌های خود استفاده کنید تا از آسیب‌های احتمالی لاک به ناخن‌هایتان جلوگیری نمایید.

عارضه ناخن‌هایتان را مشخص کنید

باید بدانید که می‌خواهید تقویت‌کننده ناخن را در چه جهتی استفاده نمایید. آیا می‌خواهید از ریشه‌ریشه شدن ناخن‌ها جلوگیری کنید، یا می‌خواهید قارچ ناخن‌های خود را مداوا نمایید. باید ابتدا مشخص کنید که هدفتان از استفاده تقویت‌کننده چیست تا بتوانید محصول مناسب را انتخاب نمایید.

به ترکیبات تقویت‌کننده ناخن دقت کنید

در نظر بگیرید که هر یک تقویت‌کننده‌های تولیدشده، دارای خواص و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هستند که برای درمان و اثربخشی مورداستفاده قرار می‌گیرند. باید بدانید که ترکیبات هر محصول چیست تا اثربخشی بهتری را در ناخن‌های خود مشاهده کنید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید رشد ناخن‌هایتان بیشتر شود باید به سراغ محصولی بروید که دارای گلوکونات منگنز باشد. یا اگر لکه‌های سفید در زیر صدف ناخن شمارا می‌آزارد، باید‌ در ترکیبات تقویت‌کننده‌ای که انتخاب می‌کنید، گلوکونات روی وجود داشته ‌باشد.

وجود جلبک سبز نیز باعث رشد سریع‌تر ناخن‌ها شده و می‌تواند ظاهر آسیب‌دیده ناخن‌ها را ترمیم نماید. ژل آلوئه ورا نیز باعث جذب و نگهداری اکسیژن در ناخن‌ها شده و سلول‌های مرده را از بین می‌برد. درصورتی‌که گوشه‌های ناخن شما دارای التهاب است به شما توصیه می‌کنیم به سراغ تقویت‌کننده‌ای بروید که دارای عصاره چای سبز داشته‌ باشد. همین‌طور امکان دارد که سطح ناخن شما دارای برجستگی باشد، شما می‌توانید تقویت‌کننده‌ای با عصاره گل پامچال خریداری کنید تا خطوط برآمده را ترمیم نماید.

اگر ناخن‌های شکننده دارید و برای ترمیم آن نیاز به تقویت‌کننده دارید، باید محصولی را انتخاب کنید که دارای روغن بادام شیرین باشد. همین‌طور ویتامین‌ A و ویتامین E، می‌تواند از خشک شدن ناخن‌ها جلوگیری کرده و استحکام کافی را به ناخن‌های شما ببخشد.

امکان دارد که ناخن‌های شما دچار قارچ شده باشد. در این صورت باید به سراغ محصولی بروید که روغن جوجوبا را در ترکیبات خود داشته باشد. همین‌طور اگر از زبر بودن اطراف ناخن خود خسته شده‌اید، می‌توانید تقویت‌کننده‌ای که دارای روغن بابونه است را تهیه نمایید.

قیمت تقویت‌کننده ناخن چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، باید بودجه خود را مشخص کنید. هر برند تولیدکننده، قیمتی را برای محصول خود در نظر گرفته است که امکان دارد با بودجه شما هم‌خوانی نداشته باشد. ضمن این‌که نوع مصرف و اثرگذاری آن، نیز می‌تواند در قیمت تأثیرگذار باشد. توجه کنید که در زمان خرید باید محصولی را بسته به نیازها و عارضه‌های ناخن خود خریداری کنید تا اثربخشی آن را شاهد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *