راهنمای خرید خط چشم

راهنمای خرید خط چشم

چشم‌ها یکی از نقاط قابل‌توجه در آرایش صورت هستند. به همین خاطر استفاده خط چشم می‌تواند بسیاری از ایرادات میکاپ را پوشش دهد؛ اما این محصول، از ظرافت بالایی برخوردار بوده و باید در زمان خرید ‌به یک سری نکات قابل‌توجه، دقت نمایید. سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یک محصولی آرایشی مناسب یاری خواهد کرد.

کدام خط چشم برای من مناسب است؟

خط چشم‌ها، مانند سایر محصولات آرایشی و بهداشتی، در مدل‌های مختلفی تولیدشده‌اند.‌ هر کس با توجه به‌راحتی خود، نوعی از آن را انتخاب می‌کند. از انواع این محصول می‌توان به ماژیکی، ژله‌ای، مایع مویی و مدادی اشاره نمود. به‌طور مثال اگر در استفاده از این محصول چندان حرفه‌ای نیستید، می‌توانید به سراغ نوع مدادی آن بروید. ضمن این‌که توجه کنید می‌خواهید ‌خط چشمی ضخیم برای میکاپ خود داشته باشید یا نازک. اگر شما جزو کسانی هستید که خطی ضخیم بر پشت پلک خود می‌کشید، می‌توانید از نوع روغنی خط چشم مدادی تهیه کنید؛ اما اگر به دنبال ظرافت هستید‌ و خطی نازک می‌خواهید، توصیه می‌کنیم که نوع خشک آن برای شما مناسب‌تر است؛ اما خط چشم‌های ماژیکی، نیاز به مهارت دارند. این مدل از محصول، جهت کشیدن مدل‌های کشیده مانند گربه‌ای زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد. همین‌طور اگر یک میکاپ بادوام می‌خواهید‌ می‌توانید از نوع ژله‌ای این محصول خریداری کنید. درصورتی‌که شما یک شخص حرفه‌ای هستید‌ و تسلط کافی را برای کشیدن خط چشم دارید، می‌توانید از نوع مایع‌ مویی تهیه کنید. این مدل از محصول، سری‌ مویی داشته و می‌تواند به‌راحتی پشت پلک شما حرکت کرده و ظریف‌ترین و ضخیم‌ترین‌ خطوط را برای شما ایجاد کند. البته توجه کنید که استفاده از این محصول، واقعاً نیاز به مهارت و تسلط کافی دارد. در غیر این‌ صورت میکاپ شمارا نازیبا خواهد کرد.

به نوع پوست خود توجه کنید

یکی از معیارهای اصلی که در زمان خرید لوازم‌آرایشی و بهداشتی باید به آن توجه کنید، نوع پوستتان است. باید در نظر داشته باشید که پوست شما از چه نوع است. در این صورت می‌توانید ‌راحت‌تر محصول آرایشی و بهداشتی مناسب خود را خریداری کنید. به‌طور مثال افرادی که پوستی چرب دارند، نمی‌توانند از خط چشم مدادی نوع چرب استفاده کنند. چراکه پس از مدتی، خطی که کشیده‌اند در پشت پلکشان پخش می‌شود و ظاهر میکاپ را به هم می‌ریزد. این افراد می‌توانند به سراغ‌ نوع ژله‌ای محصول بروند که از دوام بالای برخوردار است. همین‌طور می‌توانید در زمان خرید ‌از فروشنده محصولی مناسب پوشت چرب را درخواست کنید.

چه مدل خط چشمی می‌کشید؟

توجه کنید که به‌صورت عمده برای میکاپ خود چه مدل خط چشمی را استفاده می‌کنید. به‌طور مثال اگر جزو کسانی هستید که در زمان میکاپ، خط چشم‌گربه‌ای می‌کشید، بهتر است به سراغ نوع مویی نروید. این مدل از خط چشم، برای مدل گربه‌ای مناسب نبوده و شمارا به دردسر خواهد انداخت. شما می‌توانید نوع ماژیکی این محصول را خریداری کنید.

قیمت این محصول در بازار چقدر است؟

خط چشم بر اساس مواد سازنده و همین‌طور برند آرایشی که آن را تولید کرده است، قیمت‌های متغیری دارد؛ اما به‌طورکلی جزو لوازم‌آرایشی و بهداشتی گران‌قیمت نیست و شما می‌توانید با حداقل هزینه برای کیف لوازم‌آرایش خود، یک خط چشم تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *