راهنمای خرید خمیردندان

راهنمای خرید خمیردندان

خمیردندان یکی از محصولات بهداشتی است که هر شخص حداقل روزی یک‌بار برای سلامت دهان و دندان خود از آن استفاده می‌کند. باید بدانید که کدام نوع آن برای دندان‌های شما مناسب است تا در زمان خرید بین تنوع محصولات سردرگم نشوید. سیوا در این مطلب شمارا یاری خواهد کرد و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

کدام نوع خمیردندان برای من مناسب است؟

مشخص کنید که هدفتان از خرید خمیردندان چیست؟ می‌خواهید از آن به‌عنوان سفیدکننده استفاده کنید یا می‌خواهید‌ مانع از پوسیدگی دندان‌ها شوید. به‌طور مثال اگر به دنبال یک محصول بهداشتی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها هستید، باید به سراغ خمیردندانی بروید که در محتویات و ترکیبات خود، دارای فلوراید باشد؛ اما اگر می‌خواهید که خاصیت سفیدکنندگی داشته باشد، باید بدانید که تا چه میزان می‌خواهید دندان‌های شمارا سفید کند.

شرکت‌های تولیدکننده مختلفی بازار رقابتی برای تولید این نوع از محصول ایجاد کرده‌اند. ضمن اینکه توجه کنید درصورتی‌که دندان‌های شما دارای پوسیدگی باشد، نباید از نوع سفیدکننده استفاده کنید چراکه باعث خرابی بیش‌تر شده و به مینای دندان شما آسیب جدی وارد می‌کند. همین‌طور باید بدانید اگر جزو افرادی هستید که با خوردن آب سرد و یا چای داغ دندان‌هایتان درد می‌گیرد، بهتر است نوع ضد حساسیت آن را خریداری کنید؛ اما در نظر بگیرید که استفاده از این نوع محصول، همیشگی نیست و باید کنار آن‌یک خمیردندان برای استفاده روزانه نیز خریداری کنید؛ اما برای زدودن جرم‌ها از سطح‌ دندان‌ها، باید خمیردندان‌های ضد جرم را تهیه کنید. این نوع از محصول، مخصوص افراد سیگاری است و استفاده از آن مانع از تجمع جرم بر روی دندان‌ها می‌شود؛ اما توجه کنید که استفاده مداوم از این محصول، می‌تواند به مینای دندان شما آسیب بزند. بهتر است برای جرم‌زدایی دندان‌ها، هفته‌ای یک تا دومرتبه در هفته از آن استفاده نمایید.

به محتویات خمیردندان توجه کنید

این محصول به‌طورکلی در دو نوع کرمی و ژلی تولید می‌شود. محتویات این محصول بسته به کاربردی که دارد، متفاوت است؛ اما می‌توانید نوع کاربرد آن را نادیده بگیرید و برحسب سلیقه نوع ژلی و یا کرمی آن را خریداری کنید.

به حجم محصول دقت کنید

اگر می‌خواهید به‌صورت شخص، از خمیردندان استفاده کنید، می‌توانید حجم‌های کم‌تر را تهیه کنید؛ اما اگر جزو خانواده‌های پرجمعیت هستید، به شما توصیه می‌کنیم برای صرفه اقتصادی آن، به سراغ تیوپ‌های حجیم و بزرگ این محصول بروید.

قیمت خمیردندان در بازار چقدر است؟

بهتر است این محصول را از داروخانه تهیه کنید تا از استاندارد و بهداشتی بودن آن اطمینان خاطر کسب کنید. ضمن اینکه خمیردندان توسط برندهای خارجی و ایرانی تولیدشده است که قطعاً در نوع برندهای خارجی، قیمت بالاتری دارد. البته لازم به ذکر است که حجم این محصول نیز می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد؛ اما به‌طورکلی، محصول نام‌برده شده با سلامت دهان و دندان شما به‌صورت مستقیم در ارتباط است. به همین خاطر به شما توصیه می‌کنیم که به قیمت توجهی نکنید و محصول متناسب با دندان‌های خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *