راهنمای خرید دهان‌شویه

راهنمای خرید دهان‌شویه

دهان‌شویه، به‌عنوان یک محصول مراقبتی و درمانی برای دندان‌ها به شمار می‌آید که ما استفاده از آن را برای هر شخصی توصیه می‌کنیم. توجه کنید که در زمان خرید، یک محصول بهداشتی و درمانی مناسب را برای دهان و دندان‌های خود انتخاب کنید. سیوا در این مطلب کلیه نکات ضروری و حائز اهمیت را به شما خواهد گفت.

کدام نوع دهان‌شویه برای من مناسب است؟

مشخص کنید که چه انتظاری از دهان‌شویه دارید. می‌خواهید از ایجاد پلاک و خرابی دندان‌ها جلوگیری کنید و یا می‌خواهید از آن به‌عنوان یک محصول درمانی استفاده نمایید. دهان‌شویه‌ها به‌طورکلی به دودسته بهداشتی و درمانی تقسیم می‌شوند. در نوع بهداشتی، به‌طور موقت بوی دهان از بین می‌رود و باکتری‌های دهان و دندان را کاهش می‌دهد؛ اما در نوع درمانی، دهان و دندان را در مقابل برخی از بیماری‌ها محافظت می‌کند. البته این نوع از محصول، به چند دسته ضد پلاک، ضد امراض لثه و ضدپوسیدگی تقسیم می‌شود که شما در زمان خرید باید نوع مناسب آن را برای دهان و دندان خود خریداری کنید.

کدام نوع دهان‌شویه درمانی برای من مناسب است؟

ابتدا مشخص کنید که چه عارضه دهان و دندانی دارید. به‌طور مثال اگر به دنبال یک محصول هستید تا دهان و دندان شمارا ضدعفونی کند، بهتر است به سراغ دهان‌شویه‌هایی بروید که حاوی کلرهگزیدین هستند. این نوع از دهان‌شویه‌ها، خاصیت ضد باکتریایی دارد و بهتر است با غلظت ۰٫۲ درصد آن را تهیه کنید؛ اما اگر احساس می‌کنید که یک‌لایه بر روی دندان‌های شما نقش بسته است، می‌توانید دهان‌شویه ضد‌ تجمع پلاک را خریداری کنید. این نوع از محصول، دارای آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند ستیل پیریدینیوم کلراید بوده و با داشتن هیدرو کلراید دلموپینول آمین الکل، می‌تواند از چسبیدن باکتری‌های دیگر به دندان شما جلوگیری نماید. همین‌طور این محصول می‌تواند از بیماری‌های لثه جلوگیری کرده و در صورت دچار بودن به آن، به‌طور کامل آن را درمان نماید.

حال اگر تصور می‌کنید که دهان و دندان شما هیچ‌ بیماری و عارضه‌ای ندارد، به شما توصیه می‌کنید که از نوع دهان‌شویه پیشگیری‌کننده‌ استفاده کنید. این نوع از محصول، با دارا بودن فلوراید، می‌تواند از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرده و بوی بددهان را التیام بخشد. البته از انواع دیگر این محصول می‌توان به نوع ضد حساسیت آن برای دندان‌های حساس و نوع سفیدکننده آن اشاره نمود.

به غلظت دهان‌شویه توجه کنید

این محصول بهداشتی و درمانی، باید غلظت مناسب را داشته باشد تا بتوانید به‌راحتی آن را درون دهان خود بچرخانید. به‌طور مثال نباید آن‌قدر سفت باشد (مانند ژل) که نتوانید به‌راحتی آن را درون دهان خود بچرخانید، همین‌طور نباید به‌اندازه آب هم رقیق باشد که کنترل آن درون دهان برای شما سخت باشد.

به برند تولیدکننده دقت کنید

در زمان خرید دهان‌شویه، توجه کنید که از برندی معتبر و شناخته‌شده آن را خریداری نمایید. امروزه برندهای مختلف ایرانی و خارجی اقدام به تولید این محصول کرده‌اند که بهتر است برای سلامت دهان و دندان خود، به سراغ برندی شناخته‌شده و اثبات‌شده بروید.

حجم مناسب را انتخاب کنید

در نظر بگیرید که در هرروز و در هر وعده، نیاز دارید چه مقدار از دهان‌شویه را استفاده نمایید. به شما توصیه می‌کنیم که حتماً حجم موردنیاز خود را خریداری کنید. چراکه این محصول دارای تاریخ انقضا است و درصورتی‌که بیش‌تر از حد نیاز شما، محصول حجم داشته باشد، باید آن را دور بریزید؛ که این مسئله صرفه اقتصادی ندارد.

به ترکیبات محصول توجه کنید

در زمان خرید، حتماً ترکیبات محصولی که انتخاب کرده‌اید را چک کنید تا خواص درمانی و بهداشتی موردنظر شمارا دارا باشد. همین‌طور توجه کنید که اگر می‌خواهید خاصیت ضدعفونی‌کننده داشته باشد، باید به سراغ محصولی که دارای الکل است‌ بروید. اگر لثه‌های شما‌ حساس است، به شما توصیه می‌کنیم که از نوع فاقد الکل آن را خریداری نمایید.

قیمت دهان‌شویه چقدر است؟

این محصول بهداشتی و درمانی، بسته به خواصی که دارد و همین‌طور برند ایرانی و یا خارجی که آن را تولید کرده‌اند، قیمت‌های متفاوتی دارد. به شما توصیه می‌کنیم که در زمان خرید قیمت را چندان در نظر نگیرید و محصولی متناسب با دهان ‌و دندان خود را خریداری نمایید. ضمن این‌که هر چه دهان‌شویه‌ای که انتخاب می‌کنید سایز بزرگ‌تر و حجم بیش‌تری داشته باشد، قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *