راهنمای خرید رنگ مو

راهنمای خرید رنگ مو

رنگ مو برای کسانی است که می‌خواهند موهای سفید خود را پوشش دهند و یا در ظاهر خود تغییر ایجاد نمایند؛ اما شناخت و استفاده از رنگ موی سازگار با موی سر، بسیار حائز اهمیت است تا علاوه بر موهایی درخشان، آسیبی به آن‌ها وارد نشود. به همین خاطر سیوا تصمیم دارد تا در این مطلب شما را جهت خرید یک محصول مناسب راهنمایی نماید.

کدام رنگ مو مناسب است؟

به‌طورکلی دو نوع رنگ مو به بازار عرضه‌شده است. رنگ موهای موقتی و رنگ موهای دائمی. همان‌طور که از نام هرکدام مشخص است، برای کوتاه‌مدت و بلندمدت مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر تصمیم دارید به یک میهمانی چندساعته بروید، بهتر است برای تغییر در ظاهر خود از نوع موقتی آن استفاده کنید؛ اما اگر می‌خواهید برای طولانی‌مدت موهای خود را دستخوش تغییر کنید، می‌توانید نوع دائمی آن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در نوع دائمی این محصول، مواد داخل تیوپ با اکسیدان مخلوط شده و سپس به موها زده می‌شود، درصورتی‌که در نوع موقتی، شامل مدل‌های مختلف بسته‌بندی این محصول به شکل‌های اسپری، ماژیک و حتی تیوپ رنگ می‌باشد. محصول نام‌برده شده در نوع موقتی خود، به‌راحتی با آب از روی موها شسته شده و از بین می‌رود درصورتی‌که در نوع دائمی خود، رنگ به ساقه مو نفوذ کرده و تا زمانی که موی سرخود را کوتاه نکنید، آن‌ها رنگ خواهند داشت.

به ترکیبات رنگ مو توجه کنید

فرمولاسیون و ترکیباتی که در ساخت این محصول به‌کاررفته است، داخل بروشوری درون جعبه نوشته‌شده است و یا بر روی جعبه محصول با عنوانی به اسم ترکیبات درج‌شده است که می‌توانید با مطالعه آن، در مورد ترکیبات محصول اطلاعات کافی به دست بیاورید. سعی کنید ‌به سراغ محصولاتی بروید‌ که مواد خطرناک و آسیب‌رسان به ساقه موها نباشد.

ویژگی‌های رنگ مو را بدانید

یک محصول برای موها، باید دارای ویژگی‌هایی از قبیل حفظ سلامت موها و همین‌طور ایجاد درخشندگی در ظاهر آن‌ها باشد. البته باید در نظر داشته باشید که نباید برای پوست ایجاد حساسیت‌ کند و یا پس از شستن موها، موها شکننده و خشک شوند.

چه رنگی می‌خواهید؟

آیا تصمیم گرفته‌اید که موهای خود را چه رنگی کنید؟ آیا در زمان انتخاب رنگ مو، به سازگاری رنگ و تناژ رنگی آن به پوست خود فکر کرده‌اید؟ هر رنگ مو برای یک‌پوست تولیدشده است. حتماً به تناژ رنگ پوست خود توجه کنید، شما رنگ پوستی گرم دارید یا سرد؟ اگر محصولی متضاد بارنگ پوست خود انتخاب کنید، نه‌تنها ظاهر شمارا زیباتر نمی‌کند بلکه امکان دارد که سن واقعی شمارا‌ بیش‌ازحد نشان دهد. ما به شما توصیه می‌کنیم اگر رنگ پوستی سفید دارید، به سراغ رنگ‌های گرم مانند فندقی، شرابی و… بروید و اگر رنگ پوست شما گرم است، بهتر است‌ رنگی را انتخاب کنید که با تناژ رنگ پوست شما سازگار باشد.

به عکس‌های چاپ‌شده بر روی جعبه محصول اعتماد نکنید

سعی کنید ‌برای انتخاب رنگ مو، از طریق تصاویر نمونه‌ای بر روی جعبه چاپ‌شده است، آن را انتخاب نکنید. چراکه امکان دارد رنگ زمینه موی شما با تصویر مدل متفاوت باشد‌ و پس از رنگ کردن موها و شستن آن‌ها، متوجه شوید که رنگی که می‌خواستید به موهای خود نداده‌اید. اگر می‌خواهید انتخاب مناسبی داشته باشید، بهتر است‌ نوشته‌های درج‌شده بر روی جعبه محصول را مطالعه کنید. به‌طورکلی امکان دارد که روی جعبه محصول تناژ رنگی با درجه روشن، متوسط و تیره درج‌شده باشد، مانند بلوند قهوه‌ای روشن.

از حساسیت‌های خود به مواد شیمیایی مطلع شوید

زمانی که بخواهید این محصول را خریداری کنید، بر روی جعبه ترکیبات آن نوشته‌شده ‌است. شما می‌توانید با مشاهده ترکیبات درج‌شده، بدانید که ماده حساسیت‌زایی درون محتویات آن استفاده‌شده است یا نه. ضمن این‌که اکثر رنگ موها، نحوه تست و آلرژیک بودن و یا نبودن آن را برای شما شرح داده‌اند که می‌توانید با روش پیشنهادی خود محصول، آن را تست نمایید.

بوی رنگ مو، ماده‌ای آلرژیک

بعضی از افراد هستند که به بوی رنگ مو آلرژی داشته و حساسیت نشان می‌دهند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، پیشنهاد می‌دهیم که حتماً در زمان خرید از محصولی فاقد آمونیاک تهیه کنید تا با استشمام بوی رنگ دچار مشکل نشوید.

چه برندی را انتخاب کنیم؟

برندهای معروف، معمولاً از کیفیت محصول بیش‌تر و بالاتری برخوردار هستند. یکی از معیارهای زیبایی هر فرد موها هستند. نباید به آن‌ها آسیبی وارد شود تا از زیبایی ظاهر کاسته شود. سعی کنید در خرید این محصول به سراغ برندهایی بروید که امتحان خود را پس داده‌اند و اکثر مصرف‌کنندگان از آن راضی بوده‌اند.

قیمت رنگ مو چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد برندهای مختلف آرایشی و بهداشتی از این محصول تولید کرده‌اند. البته ناگفته نماند که نوع رنگ مو (دائمی و موقتی) و همین‌طور مواد اولیه استفاده‌شده در این محصول، بر روی قیمت آن تأثیرگذار است؛ اما در نظر داشته باشید که قیمت‌های ارزان این محصول می‌توانند به‌سلامت موی شما آسیب برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *