راهنمای خرید روغن آفتاب

راهنمای خرید روغن آفتاب

یکی از محصولاتی که در زمان برنزه شدن بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد، روغن آفتاب است. این محصول با ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا رنگ پوست خود را تیره‌تر کنید و از حمام آفتاب لذت ببرید؛ اما باید در زمان خرید یک سری معیارها را در نظر بگیرید‌ که سیوا یک‌به‌یک آن‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

خواص روغن آفتاب را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید ‌بدون هیچ عارضه حمام آفتاب بگیرید، می‌توانید ‌این محصول را تهیه کنید. روغن آفتاب، می‌تواند سرعت برنز شدن شمارا افزایش دهد‌ و با ویژگی‌هایی که دارد، مانع از آسیب رساندن به‌سلامت پوست شما شود.

SPF روغن آفتاب را بررسی کنید

شما می‌خواهید از این روغن، برای برنز شدن و حمام آفتاب گرفتن استفاده نمایید.‌ توجه کنید که SPF میزان محافظت پوست شما در برابر نور خورشید می‌باشد. هر چه عدد درج‌شده بر روی محصول که مربوط به SPF است، بیش‌تر باشد، پوست شما بیش‌تر در مقابل نور آفتاب محافظت می‌شود.

جنس پوست خود را در نظر بگیرید

باید‌ روغن آفتاب را بسته‌ به جنس پوست خود تهیه کنید. به‌طور مثال اگر پوستی خشک‌ دارید، بهتر است ‌به سراغ روغنی بروید‌ که از روغن آووکادو یاخته شده باشد. همین‌طور اگر پوستی حساس دارید، به شما روغنی را که از روغن نارگیل ساخته‌شده باشد را توصیه می‌کنیم. ضمن این‌که روغن نارگیل دارای SPF طبیعی بوده و یک گزینه مناسب برای حمام آفتاب و برنز شدن به شمار می‌آید. همین‌طور اگر پوستی چرب دارید، بهتر است روغنی را که از عصاره چای سبز و یا آلوئه ورا ساخته‌شده است را خریداری کنید. این نوع از محصول، باعث کم شدن التهابات پوستی شده و پوست شمارا خنک نگه می‌دارد.

کدام نوع روغن برای برنزه کردن مناسب است؟

شما باید ابتدا جنس پوست خود را در نظر بگیرید؛ اما به‌طورکلی، روغن‌های آفتابی که از روغن فندق، روغن آفتاب‌گردان، روغن‌زیتون، روغن کنجد، روغن نارگیل، روغن آووکادو، عصاره چای سبز و عصاره آلوئه ورا، تولیدشده است. توجه کنید که هر روغن آفتابی که دارای روغن‌های نام‌برده شده باشند، برای برنزه کردن و همین‌طور حمام آفتاب مناسب هستند. چراکه دارای SPF طبیعی بوده و می‌توانند پوست شما در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت کنند.

حجم مناسب را انتخاب کنید

اگر تصمیم دارید که هرروز حمام آفتاب بروید، بهتر است به سراغ حجم‌های ۲۰۰ و ۳۰۰ میلی‌لیتری بروید؛ اما اگر مصرف چندانی ندارید و صرفاً برای اوقات فراغت خود می‌خواهید از این محصول استفاده کنید و حمام آفتاب بگیرید، به شما حجم‌های ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌لیتر را توصیه می‌کنیم.

قیمت روغن آفتاب چقدر است؟

این محصول برحسب برند تولیدکننده ایرانی و خارجی، قیمت‌گذاری شده است. همین‌طور میزان رنگ دهی و مراقبت از پوست و حجم روغن، بر روی قیمت آن تأثیرگذار هستند؛ اما به‌طورکلی بازه قیمتی گسترده‌ای داشته و نمی‌توان برای آن قیمت مشخصی را تعریف کرد؛ اما در نظر بگیرید که استفاده از روغن‌های غیراستاندارد و نامناسب و هم‌چنین ناسازگار باپوست، می‌تواند آسیب‌های جدی به‌سلامت پوست وارد کند. پس حتماً در زمان خرید، قیمت را مدنظر قرار ندهید و یک روغن آفتاب مناسب را برای حمام آفتاب و برنزه کردن تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *