راهنمای خرید لاک ناخن

راهنمای خرید لاک ناخن

زیبایی دست‌ها برای هر خانمی حائز اهمیت است. استفاده از لاک ناخن می‌تواند زیبایی دستان را دوچندان کند؛ اما برای خرید یک لاک مناسب و باکیفیت لازم به دانستن نکات و مواردی است که سیوا در این مطلب شما را یاری می‌کند تا در زمان خرید، تمامی موارد مهم را بدانید.

انواع لاک‌ها

لاک‌های ناخن در مدل‌های مختلفی تولیدشده‌اند که هرکدام می‌توانند پاسخگوی سلیقه و نیازهای متفاوت باشند.

 لاک‌های مات پس از خشک شدن، ظاهری مات به خود می‌گیرند و می‌توان از آن‌ها در تمامی فصول استفاده نمود. تنوع رنگ در این نوع لاک‌ها بسیار است ‌و شما می‌توانید لاک ناخن خود را ‌با هر لباس‌ و سبک پوششی ست نمایید.

لاک‌های متالیک درخششی چشمگیر دارند و دارای بافت ویژه‌ای هستند. این نوع از لاک‌ها به لاک ناخن کروم معروف هستند و شما می‌توانید با مراجعه به داروخانه‌ها و مغازه‌های آرایشی و بهداشتی آن را خریداری کنید.

لاک‌های صدفی یا مرواریدی، ترکیب زیبایی با لاک‌های مات به دستان شما می‌دهند. این نوع از لاک‌های ناخن، جلوه‌ای ابر و بادی دارند و مانند لاک‌های مات ساده نیستند.

لاک‌های اکلیلی، همان‌طور که از نامشان مشخص است، دارای اکلیل‌، ذرات کریستالی‌ و یا شیشه‌ای مانند هستند که در انعکاس نور جذابیت آن‌ها دوچندان می‌شود. این نوع لاک‌ها به‌اندازه لاک‌های مات دارای تنوع رنگی نیستند اما شما می‌توانید به علت اکلیلی بودنشان، آن‌ها را با هر لباس و سبک پوششی ست نمایید. در نظر داشته باشید که وجود اکلیل در این لاک‌ها، پاک کردن آن را از روی ناخن کمی دشوار کرده است.

لاک‌های ژلیش یا ژلیش ناخن، به‌وسیله دستگاهی به نام ال ای دی و یا یو وی خشک می‌شوند. شما می‌توانید ‌برای استفاده از این نوع لاک‌های ناخن به سالن‌های زیبایی مراجعه کرده و از ناخن کار بخواهید تا آن را بر روی ناخن‌هایتان بزند. در نظر داشته باشید که پاک کردن این نوع لاک‌ها، نیاز به ابزار و وسایل مخصوص مانند سوهان برقی دارد. ضمن این‌که این نوع از لاک‌های ناخن، از تنوع رنگ بالایی برخوردار هستند و برای هر سلیقه‌ای مناسب‌اند.

لاک‌های هولوگرامی، ظاهری سه‌بعدی به ناخن‌های شما می‌دهند. این لاک‌های ناخن، طیفی مانند رنگین‌کمان دارند و مناسب برای فصول گرم سال هستند.

لاک‌های نئونی، رنگ‌های شادی دارند. این نوع لاک‌ها بیش‌تر شما را به یاد سبک کلاسیک می‌اندازند؛ اما در نظر داشته باشید که شب نما بوده و در نور کم و تاریکی درخششی بی‌نظیر از خود دارند.

لاک‌های آیینه‌ای، جزو دسته لاک‌های متالیک قرار می‌گیرند؛ اما انعکاسی آیینه‌ای مانند از خوددارند. ظاهر این لاک بر روی ناخن مانند این است که شما لایه‌ای فویل را بر روی ناخن‌هایتان کشیده باشد.

لاک‌های مغناطیسی، جزو دسته لاک‌های ژلیش هستند که برای خشک شدن نیاز به دستگاه یو وی و یا دستگاه ال ای دی دارند. این لاک‌ها را پس از استفاده، باید به‌وسیله آهن‌ربایی مخصوص، شکل داد. به‌این‌علت که در ساختار خود دارای ذرات ریز مغناطیسی هستند و می‌توانند به‌وسیله آهن‌ربا شکل دلخواه شما را بر روی ناخن بگیرند.

لاک‌های ترک، پس از استفاده و در زمان خشک شدن، مانند کویر ترک می‌خورند. شما می‌توانید برای طرح دادن به لاک ناخن از این نوع لاک‌ها استفاده کنید و برای بیش‌تر شدن زیبایی آن، از لاکی مات و یا مرواریدی به زیر آن استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که پاک نمودن آن‌ها از روی ناخن کمی دشوار است و معمولاً ظاهر بسته‌بندی‌شان، دری به رنگ سیاه‌وسفید و طرح ترک‌خورده دارند.

لاک‌های مخملی، جزو لاک‌هایی است که امروزه به‌شدت مورد استقبال قرارگرفته است. این نوع لاک‌ها در محتویات داخلی خود دارای پرزهای ریزی هستند که پس از استفاده بر روی ناخن و خشک شدن، ظاهری مخملی به ناخن‌ها می‌دهند. البته لازم به ذکر است که پاک کردن آن از سطح ناخن کار راحتی نیست و ممکن است شما را به دردسر بی اندازد.

در زمان خرید لاک ناخن به رنگ آن توجه کنید

رنگ لاک ناخن باید رنگ پوستتان هم‌خوانی داشته باشد، هم‌چنین در نظر داشته باشید که برای مرتب‌ بودن و آراسته بودن شما نیاز دارید که رنگی که انتخاب می‌کنید با لباس‌ها و آرایش صورتتان مطابق باشد. مطمئن باشید به‌قدری تنوع رنگ در این محصول زیاد است که شما به دنبال هر رنگی باشید می‌توانید آن را پیدا کنید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید به‌طور روزانه از لاک ناخن استفاده کنید، بهتر است که به سراغ رنگ‌های نود و یا رنگ پوست بروید.

غلظت لاک را جدی بگیرید

غلظت لاک یکی از جدی‌ترین مواردی است که برای داشتن ‌یک لاک ناخن باکیفیت باید به آن توجه کنید. لاک نباید خیلی رقیق باشد چراکه در زمان زدن به روی ناخن پخش می‌شود و پوششی یکدست ایجاد نمی‌کند همین‌طور نباید خیلی غلیظ باشد، زیرا پس از خشک شدن لخته‌لخته شده و ظاهری برآمده از خود خواهد داشت.

فرچه لاک را بررسی کنید

فرچه لاک ناخن باید به از استحکام کافی برخوردار باشد تا در زمان لاک زدن، از در لاک جدا نشده و بر روی ناخن باقی نمانند. ساختار آن باید یکدست باشد و نباید شاخه‌شاخه باشد. چراکه در زمان لاک زدن، باعث ایجاد بافتی ناهمگن بر روی ناخن خواهد شد.

حتماً در زمان خرید تست کنید

اگر از رنگی خوشتان آمد و می‌خواهید کیفیت آن را بررسی کنید، حتماً کمی از آن را بر روی ناخن‌ خود برنید و منتظر بمانید تا خشک شود؛ زیرا یک لاک باکیفیت نباید پس از خشک شدن حباب حباب شود و یا سطحی ناصاف داشته باشد. لاک ناخنی که از کیفیت‌ برخوردار است، باید سطحی یکدست صاف بر سطح ناخن ایجاد نماید.

به بوی لاک ناخن توجه کنید

در زمان خرید لاک ناخن، شیشه آن را بازکنید، نباید بوی تندی داشته باشد و شامه شما را اذیت کند. معمولاً باید بوی لاک، شیرین‌ باشد تا از استشمام آن اذیت نشوید.

پاک کردن لاک را فراموش نکنید

اگر تصمیم دارید که برای یک میهمانی چندساعته از لاک استفاده کنید، توجه کنید که بعد از پایان میهمانی باید آن را از سطح ناخن پاک‌کنید. سعی کنید در زمان خرید به سراغ لاک‌هایی بروید که به‌راحتی از سطح ناخن پاک می‌شوند و شما به دردسر نمی‌اندازند.

چه برندی بخریم؟

برای خرید ‌لاک ناخن، خود را درگیر برند نکنید. این محصول توسط برندهای زیادی تولیدشده است. هر چه بیش‌تر بگردید، بیش‌تر سردرگم می‌شوید. در زمان خرید این کالا تنها به فکر کیفیت‌ و بهداشتی بودن آن باشید.

برای خرید لاک ناخن چه مقدار بودجه لازم است؟

این محصول آرایشی و بهداشتی، هزینه چندانی ندارد و شما با حداقل مبلغ می‌توانید لاک موردنظر خود را خریداری کنید؛ اما در زمان خرید توجه کنید که حتماً به سراغ رنگ موردنظر خود بروید. سعی نکنید در خرید‌ لاک ناخن پیرو مد باشید، چراکه زیبایی و سازگاری آن با پوشش و رنگ پوستتان بیش‌تر اهمیت دارد. پس در زمان خرید، محصور رنگ‌های زیبا و دلربای این محصول نشوید و گول ظاهر آن‌ها را نخورید، تنها رنگی را خریداری کنید که برایتان مناسب است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *