راهنمای خرید رژ لب جامد

رژ لب جامد

رژ لب جامد ابتدا بانام ماتیک وارد بازار شد. این محصول از مواد رنگی، روغن، موم و نرم‌کننده پوست تشکیل‌شده است. تاریخچه این محصول آرایشی به ۵۰۰ سال پیش بازمی‌گردد اما امروزه با تنوع زیادی در دسترس تمام خانم‌ها می باشد. استفاده از آن باعث می‌شود که همیشه میکاپی با ظاهری شاداب داشته باشید. داشتن یک رژ لب مناسب برای لب‌هایتان که بارنگ پوست صورتان سازگار باشد، برای هر خانمی ضروری است. سیوا در این مطلب شمارا یاری می‌کند.

انواع رژلب‌های جامد

این محصول قدیمی، در مدل‌های مختلفی تولیدشده است. شما باید برای سبک میکاپی که برای خود انتخاب کرده‌اید، رژلبی مناسب نیز داشته باشید. به‌طور مثال برای یک دورهمی که عصر برگزار می‌شود، یک رژ لب اکلیلی می‌تواند جذابیت شمارا دوچندان کند. یا اگر می‌خواهید ‌به یک میهمانی رسمی بروید، می‌توانید از رژهای مات که دوام طولانی‌تری دارند و بر روی لب‌ها خشک می‌شوند، استفاده نمایید؛ اما اگر تصمیم دارید به عروسی و یا جشنی بروید حتماً از رژهای براق استفاده کنید. البته داشتن یک رژ مدادی می‌تواند دقت بیشتری به شما در زمان رژ زدن بدهد. پس توجه کنید که برای سبک میکاپ شما کدام رژ لب مناسب‌تر است.

از استفاده از رژلب جامد غیربهداشتی بپرهیزید

نشان استاندارد در یک رژ لب حائز اهمیت است. چراکه موردهای غیربهداشتی و غیراستاندارد می‌تواند سلامتی شمارا به خطر بی اندازد. همین‌طور امکان دارد در زمان استفاده مقداری از آن وارد دهان شود به همین خاطر باید کاملاً بهداشتی و استاندارد باشد.

چه برندی مناسب است؟

هر برند، قیمتی متفاوت دارد. ابتدا به بودجه خود دقت کنید، همین‌طور به نوع رژلبی که می‌خواهید. به‌طور مثال امکان دارد‌ نوع ۲۴ ساعته آن از نوع اکلیلی گران‌قیمت‌تر باشد. به همین خاطر باید در مرحله اول نیاز خود را بررسی کنید و پس‌ازآن به سراغ برندی معتبر بروید. حتماً در زمان خرید به نشان استاندارد و نشان سلامت آن توجه کنید.

به رنگ رژ لب توجه کنید

سعی کنید از رژهایی استفاده کنید که رنگی سازگار بارنگ پوستتان داشته باشد. به‌طور مثال اگر پوستی سفید دارید، می‌توانید از رژهای قرمزرنگ و نزدیک به این تناژ رنگی استفاده کنید؛ اما سعی کنید که به سراغ رنگ‌های صورتی نروید، چراکه این تناژ رنگی را پوست شما دارد و رنگ آن چندان بارنگ پوستتان سازگاری ندارد. افرادی هم که رنگ پوستی تیره دارند می‌توانند رنگ‌های قهوه‌ای، بنفش و کاراملی را‌ تهیه کنند. البته می‌توانید از نوع رژ لب جامد پالتی تهیه کنید که تعدادی از رنگ‌ها را در کنار هم داشته باشید و هرزمانی که نیاز داشتید از آن استفاده نمایید.

قیمت رژ لب چقدر است؟

برند و نوع مایع و جامد بودن رژ لب، می‌تواند تأثیر به سزایی در قیمت آن داشته باشد. هم‌چنین‌ کیفیت مواد اولیه که در ساخت رژ لب استفاده‌شده‌ است می‌تواند در قیمت یک رژ لب جامد تأثیر بگذارد. در نظر داشته باشید که هر چه کیفیت و دوام رژ لب بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *