راهنمای خرید سرم مو

راهنمای خرید سرم مو

سرم مو یکی از محصولات مراقبتی مو به شمار می‌آید که ما را در حفظ و نگهداری موها کمک می‌کند؛ اما باید بدانید که برای موها نوع مناسبی از آن را خریداری کنید. به همین خاطر سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یکسرم کاملاً متناسب با موهایتان یاری خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

جنس موهای خود را تشخیص دهید

ابتدا مشخص کنید که موهای شما جه جنسی دارد. چراکه جنس موهای شما می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی انتخاب نوع سرم مو بگذارد. بهتر است قبل از اقدام به خرید این محصول، ابتدا جنس موهای خود را شناسایی کنید.

عارضه موهای خود را مشخص کنید

هدف شما از استفاده سرم مو چیست؟ تصمیم دارید که کدام عارضه موهای خود را ترمیم کنید؟ پاسخ به این سؤال‌ها می‌تواند شمارا برای خرید یک محصول کاملاً متناسب با موهایتان یاری نماید. به‌طور مثال اگر موهای شما براثر رنگ و دکلره آسیب‌دیده است، بهتر است به سراغ سرم ترمیم کننده که حاوی مواد کراتین هستند بروید. همین‌طور درصورتی‌که می‌خواهید ریزش موهای خود را متوقف کنید و ظاهری شاداب به آن‌ها هدیه دهید، به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ سرم مویی بروید که در ترکیبات خود دارای روغن آرگان باشد.

نوع مناسب ازسرم مو را انتخاب کنید.

سرم مو، بر اساس هر نیازی تولید و به بازار عرضه‌شده است. اگر می‌خواهید از موهای خود در برابر حرارت سشوار و دستگاه‌های حالت‌دهنده برقی محافظت نمایید، بهتر است نوع حالت‌دهنده و محافظت‌کننده آن را خریداری نمایید. در غیر این صورت اگر ازسرم توقع دارید که عارضه موهای شمارا ترمیم کند، به سراغ نوع ترمیم‌کننده آن بروید. ضمن این‌که سرم مو، در انواع مختلفی مانند تک فاز، دو فاز و سه فاز تولیدشده است. در نوع تک فاز، پایه آن بر اساس روغن است که اگر جنس موهای شما چرب است، این نوع را به شما توصیه نمی‌کنیم. در این صورت بهتر است شما به سراغ نوع دو فاز آن بروید که بر اساس آب و روغن ساخته‌شده است؛ اما توجه کنید که حتماً قبل از استفاده به‌خوبی سرم مو را تکان دهید تا محتویات آن باهم مخلوط شود. هم‌چنین شما می‌توانید سرمه‌ای تک فاز و چند فاز را از طریق ظاهر تشخیص دهید. در نوع تک فاز، کل محتویات داخل سرم، یکرنگ و یک‌شکل است، درصورتی‌که در نوع چند فاز شما چندرنگ و چند ماده مختلف را بر روی‌هم مشاهده می‌کنید.

به رایحه سرم توجه کنید

سعی کنید به سراغ رایحه مناسب بروید تا زمانی که بر روی موها اسپری می‌کنید، احساس خوشایندی به شما دست بدهد. اگر رایحه سرم باسلیقه شما جور نباشد، می‌تواند باعث آزار شامه شما شود و استفاده از آن را برای شما سخت کند.

حجم مناسبی ازسرم مو را خریداری کنید

شما باید بسته به مقدار و حجم مویی که دارید، حجم مناسبی ازسرم را خریداری نمایید. توجه کنید اگر شما موهای پرپشت و بلند دارید، باید به سراغ سرمی بروید که حجم بالا مانند ۲۰۰ میلی‌لیتر یا ۵۰۰ میلی‌لیتر دارد. در غیر این صورت می‌توانید از محصولی با حجم پایین تهیه نمایید.

قیمت سرم مو چقدر است؟

سرم مو، بر اساس حجم و تأثیری که بر روی موها می‌گذارد، قیمت‌های متفاوتی دارد. در نظر بگیرید که باید برای سلامتی موهای خود، از محصولی استاندارد استفاده کنید. از خرید سرم های ارزان‌قیمت به‌شدت خودداری کنید. چراکه امکان دارد با مواد اولیه نامرغوب تهیه‌شده باشد و به‌سلامت موهای شما آسیب بزند. به شما توصیه می‌کنیم در زمان خرید به قیمت این محصول توجه نکنید و آن را کاملاً متناسب با عارضه و جنس موها تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *