راهنمای خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار

سشوار یکی به‌عنوان یکی از لوازم حالت‌دهنده مو می‌باشد که به‌وسیله جریان برق‌کار می‌کند. این وسیله در مدل‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه‌شده‌اند که با ولتاژهای مختلف و در انواع آرایشگاهی و خانگی در دسترس می‌باشند؛ اما خرید یک سشوار کارآمد که با نیازهای ما سازگار باشد، نیاز به اطلاعات کافی دارد که سیوا تصمیم گرفته است در این مطلب شمارا یاری کند.

قطعات سشوار را موردبررسی قرار دهید

فناوری تورمالین و آیونیک که در ساختار هر سشوار به‌کاررفته است، سبب می‌شود تا با ایجاد یون منفی بیش‌تر، دانه‌های آب زودتر از روی مو فروبشکند و موها زودتر خشک‌ شود. درصورتی‌که اگر سشواری با این فناوری خریداری کنید، می‌توانید‌ سریع‌تر موهایتان را خشک نمایید به همین خاطر کم‌تر موهای شما آسیب خواهد دید. این نوع از محصول برای افرادی که دارای موهای ضخیم هستند کاملاً مناسب است.

سشوارهای سرامیکی و چینی، گرمایی بادوام‌تر و متعادل‌تری از خوددارند. این نوع از محصول برای حالت دادن موها بسیار مناسب است. این سشوارها با ایجاد موج‌های طولانی می‌توانند موها را به‌صورت عمقی خشک نمایند.

سشوارهای تیتانیومی دمایی کاملاً ثابت و مشخص دارند؛ اما یکی از معایب این محصول، داغ شدن آن است. درصورتی‌که موهایی دارید که زود در معرض آسیب قرار می‌گیرند، پیشنهاد می‌دهیم از این نوع سشوارها ‌خریداری ننمایید؛ اما این مدل محصول، کاملاً برای افرادی که موهای ضخیم دارند، مناسب است. البته لازم به ذکر است که نسبت به سشوارهای سرامیکی و چینی وزن کم‌تری دارند و دست دیرتر خسته می‌شود.

سشواری پرقدرت بخرید

قدرت یک سشوار کاملاً به میزان وات آن بستگی دارد. هر چه مقدار وات این محصول بیش‌تر باشد، شما می‌توانید با سرعت بیش‌تری موهای خود را خشک نمایید. ضمن اینکه مقدار وات می‌تواند بر روی قیمت این محصول تأثیر مستقیم بگذارد و هر چه وات یک سشوار پایین‌تر باشد، قیمت آن ارزان‌تر است.

چند وات مناسب است؟

سعی کنید در زمان خرید این محصول به سراغ سشواری بروید که حداقل ۱۵۰۰ وات قدرت داشته باشد؛ اما درصورتی‌که موهای پرپشت و ضخیم دارید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که سشواری باقدرت ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات تهیه نمایید. لازم به ذکر است که سشوارهای ۱۸۰۰ وات تا ۲۰۰۰ وات جزو محصولاتی هستند که در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

به وزن محصول توجه کنید

داشتن یک سشوار سبک‌وزن می‌تواند انجام خشک‌کردن موها و براشینگ کردن را برای شما سهولت بخشد. بدین منظور که اگر کار شما به طول بی انجامد، دست شما خسته نمی‌شود و همین‌طور حمل‌ونقل و جابه‌جایی آن برای شما آسان‌تر است. بهترین وزن برای یک سشوار ۴۵۰ گرم است.

درجه تنظیم حرارت را جدی بگیرید.

سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که دارای تنظیم درجه حرارت باشد. در این صورت به‌جای یک نفر با یک جنس مو، می‌توانید چند نفر با چند جنس موی مختلف از آن استفاده نمایید. در این صورت دیگر نیازی نیست که هر شخص برای خود یک سشوار داشته باشد و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

درجه حرارت سرد را فراموش نکنید

اگر تمایل دارید تا پس از خشک شدن موها، براقی و درخشندگی خود را از دست ندهند، پیشنهاد می‌دهیم حتماً به سراغ محصولی بروید که دارای درجه حرارت سرد هم باشد. در این صورت می‌توانید در زمان براشینگ و حالت دادن به موها، از وز شدن آن‌ها با درجه حرارت سرد، جلوگیری نمایید.

سشواری با چند سری بخرید

سشوار به‌طورمعمول باد را به‌صورت مستقیم پخش می‌نماید؛ اما اگر می‌خواهید که کارایی آن برای شما بیش‌تر شود. به شما توصیه می‌کنیم که حتماً در زمان خرید به تعداد سری‌ها توجه کنید. هرکدام از سری‌ها یک قابلیت و کارایی دارند؛ اما مهم‌ترین سری‌ای که یک محصول مرغوب باید داشته باشد، سری متمرکز است. غیرممکن است که در زمان براشینگ در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی این نوع سری را مشاهده نکرده باشد. این سری می‌تواند باد را متمرکز کرده و موهای شمارا باقدرت بیش‌تری حالت دهد.

طول سیم را بررسی کنید

اگر محصولی با طول سیم کوتاه تهیه کنید، قطعاً در زمان‌ براشینگ و سشوار کشی، دچار دردسر خواهید شد. درصورتی‌که یک محصول بی‌نظیر باید طول سیمی استاندارد از ۱٫۵ متر تا ۲ متر داشته باشد. این مقدار طول سیم می‌تواند شمارا در زمان استفاده سهولت بخشیده و نیازی نباشد که مدام نزدیک به پریز برق باشید.

قیمت سشوار چقدر است؟

هر چه قابلیت‌های یک محصول بیش‌تر باشد، قطعاً قیمت بیش‌تری دارد. به‌طور مثال از گران‌ترین سشوارها می‌توان به نمونه‌های تورمالین اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که مقدار قدرت موتور نیز می‌تواند بر روی قیمت تأثیر بگذارد. ضمن اینکه هر چه سری‌های سشوار بیش‌تر باشد، می‌تواند قیمت آن را بالاتر ببرد. به همین خاطر ابتدا نیاز خود را مشخص کنید و به جنس موهایی که دارید و یا جنس همه افرادی که می‌خواهند در منزل از این محصول استفاده کنند، توجه کنید. تا بتوانید محصولی کارآمد، مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *