راهنمای خرید سنگ پای برقی

راهنمای خرید سنگ پای برقی

سنگ‌پای برقی، می‌تواند وسیله‌ای کارآمد برای از بین بردن و زدودن سلول‌های مرده و همین‌طور پوسته‌پوسته‌های کف پا به شمار آید؛ اما اگر زمان خرید این محصول، به نکات مهمی توجه کنید، می‌توانید کالایی مناسب را برای استفاده داشته باشید. به همین خاطر سیوا در این زمینه به شما اطلاعات کافی را خواهد داد.

قسمت غلتان سنگ‌پای برقی را بررسی کنید

توجه کنید این قسمت از سنگ‌پا، جزو حساس‌ترین‌ و مهم‌ترین بخش آن است. چراکه شما با استفاده از قسمت غلتان، می‌توانید پوست‌ها و سلول‌های مرده کف پای خود را‌ از بین ببرید. این بخش از محصول، باید استحکام کافی را داشته باشد. همین‌طور باید از ایمنی لازم برخوردار باشد تا به کف پای شما آسیب وارد نکند.

جنس قسمت غلتان سنگ‌پای برقی را فراموش نکنید

توجه کنید که در کف پای خود، پوست‌های مرده چه مقدار ضخامت دارند و تا اندازه پوسته‌پوسته‌شده است. درصورتی‌که کف پای شما دارای چاک‌های عمیقی می‌باشد، بهتر است از نوع زبر آن تهیه کنید. همین‌طور باید بدانید که برای پوسته‌های ضعیف و نرم، باید به سراغ غلتان نرمی بروید تا در زمان استفاده، باعث زخم شدن و آسیب رساندن به پوست کف پای شما نشود.

سنگ پای برقی با چند سری بخرید

سعی کنید در زمان انتخاب این محصول، به سراغ سنگ‌پایی بروید که چند سری مجزا دارد. در این صورت می‌توانید برای هر قسمت از پا که دارای پوسته‌پوسته ضخیم و یا نازک است، از یک سری مجزا استفاده نمایید. هم‌چنین در یک‌خانه هر یک اعضای خانواده می‌توانند از سری مناسب با کف پای خود استفاده کنند و دیگر نیازی نیست که برای هر شخص، یک سنگ‌پا خریداری شود.

به طراحی و شکل سنگ‌پا دقت کنید

توجه کنید که طراحی بدنه و نحوه در دست‌گیری سنگ‌پا، باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید در جهات مختلف از آن استفاده کنید. چراکه صرفاً یک بخش مشخص از کف پا، دارای پوسته‌پوسته نیست و امکان دارد که شما نیاز داشته باشید از این محصول برای قسمت‌های مختلف کف پا، استفاده نمایید. در زمان خرید، حتماً دستگاه را در دست بگیرید تا از خوش‌دست بودن آن اطمینان خاطر کسب کنید. باید بدانید که طراحی دسته باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانید به‌راحتی آن را در دست بگیرید‌ و بتوانید در جهات مختلف آن را در قسمت کف پای خود حرکت دهید. همین‌طور به‌صورت کامل بر آن تسلط داشته باشید.

سنگ پای برقی یا شارژی؟

ابتدا توجه کنید که کلیه لوازم برقی، زمانی که به برق اتصال دارند، کارایی و قدرت بیش‌تری دارند؛ اما اگر می‌خواهید به‌صورت سیار از سنگ‌پا استفاده کنید، می‌توانید به سراغ نوع شارژی و یا باتری خور آن بروید. به‌طورکلی انتخاب این قابلیت دستگاه اختیاری است و باید به سلیقه شما باشد.

به وزن دستگاه توجه کنید

دستگاه سنگ‌پا، باید وزنی مناسب داشته باشد تا در زمان کار کردن با آن خسته نشوید. همین‌طور بتوانید آن را در جهات مختلف حرکت ‌دهید. هر چه وزن دستگاه سبک‌تر باید کار ب آن برای شما راحت‌تر است.

دستگاهی با محفظه بخرید

سنگ‌پاهای برقی، معمولاً در دو نوع محفظه دار و بدون محفظه تولید می‌شوند. محفظه در این دستگاه به‌طوری طراحی‌شده است که در زمان کشیدن آن در کف پا، پوسته‌های جداشده را درون خود جمع می‌کند و شما پس از پایان کار، می‌توانید محفظه را خالی کنید؛ اما درصورتی‌که دستگاهی بدون محفظه انتخاب کنید، باید در زمان استفاده برای جلوگیری از پخش شدن پوست‌های مرده جداشده، پارچه‌ای را پهن کنید. چراکه پوست‌های مرده توسط دستگاه جمع‌آوری نمی‌شوند.

دستگاه سنگ‌پا را برای استفاده در حمام می‌خواهید یا بیرون از حمام؟

توجه کنید که سنگ پای برقی در مدل ضد آب نیز تولید می‌شود؛ اما باید بدانید که می‌خواهید از آن در داخل حمام استفاده کنید یا بیرون حمام. اگر برای بیرون از حمام می‌خواهید، نیازی نیست که به سراغ نوع ضد آب آن بروید. ضمن این‌که باید توجه کنید، این دستگاه در زمان خشک بودن کف پا، عملکرد بهتری از خود دارد.

مدت‌زمان نگهداری شارژ دستگاه را چک کنید

یک سنگ پای برقی استاندارد، باید بتواند تا اتمام کار سنگ‌پا کشی کف هر دو پا، شارژ نگه دارد. حتماً در زمان خرید بررسی کنید که می‌تواند تا چه مدت شارژ نگه دارد. ضمن این‌که در زمان شارژ شدن به چه مدت‌زمانی احتیاج دارد. به‌طورمعمول ۴ تا ۶ ساعت شارژ شدن این دستگاه زمان می‌برد و مدت‌زمان شارژ دهی هر دستگاه با دیگری متفاوت است. پس بسته به مدت‌زمانی که می‌خواهید از دستگاه استفاده کنید، حتماً مقدار شارژ دهی آن را چک نمایید.

قیمت سنگ پای برقی چقدر است؟

این محصول توسط برندهای مختلفی تولیدشده است. ضمن این‌که چند سری و یا تک سری بودن آن، می‌تواند بر روی قیمت تأثیر بگذارد. توجه کنید که کدام نوع و مدل آن برای شما کارایی بیش‌تری دارد. ضمن این‌که جزو محصولات ارزان‌قیمت نیست و قیل از خرید باید نیازهای خود را اولویت‌بندی کنید تا بتوانید در زمان انتخاب محصول، راحت‌تر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *