راهنمای خرید سوهان ناخن

راهنمای خرید سوهان ناخن

یکی از لوازم و وسایلی که در زمان فرم دهی ناخن‌ها، بسیار به آن نیاز داریم، سوهان ناخن است. این محصول با درجه زبری‌های مختلف می‌تواند ناخن‌های ما را به هر فرم و شکلی که می‌خواهیم، حالت و فرم دهد؛ اما در زمان خرید باید بسته به جنس ناخن‌هایتان، سوهانی مناسب را انتخاب و خریداری کنید. در همین زمینه سیوا شمارا راهنمایی خواهد کرد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

جنس ناخن‌های خود را بررسی کنید

حتماً قبل از خرید سوهان ناخن، جنس ناخن‌های خود را بررسی کنید تا بدانید باید چه نوع سوهانی را برای فرم دهی و شکل دادن به آن‌ها تهیه نمایید. در این زمینه در ادامه بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

کدام درجه‌ زبری سوهان برای من مناسب است؟

اگر شما جنس ناخن‌های خود را بررسی کنید، خواهید فهمید که ناخن‌های نرم دارید یا ناخن شما جنسی سخت و سفت دارند. در این صورت می‌توانید درجه زبری و یا گرید سوهان ناخن مناسب را خریداری نمایید. به‌طور مثال اگر ناخن‌هایی سخت و محکم دارید، به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ سوهانی نسبتاً زبر بروید. به حدی که ناخن‌های شمارا در کم‌ترین زمان فرم و حالت دهند و به‌سلامت آن‌ها آسیبی وارد نکند. همین‌طور اگر ناخن‌های نرمی دارید بهتر است سوهان‌های نرم و یا سافت را انتخاب کنید.

البته توجه کنید که باید در زمان خرید سوهان باید در نظر بگیرید‌ که می‌خواهید ناخن‌های طبیعی را سوهان کشی کنید و یا ناخن‌های مصنوعی و ناخن‌هایی که بر روی آن‌ها کاشت انجام‌شده است. چراکه اگر تصمیم دارید از سوهان برای سوهان کشی ناخن‌های مصنوعی و کاشت استفاده نمایید، باید نوع مناسب این کار را خریداری نمایید؛ که معمولاً این نوع از سوهان ناخن‌ها، زبری زیادی نسبت به سوهان ناخن مخصوص ناخن‌های طبیعی دارند.

کدام نوع سوهان ناخن برای من مناسب است؟

مشخص کنید که می‌خواهید ناخن‌های طبیعی را ‌سوهان کشی کنید و یا تصمیم دارید ناخن‌ها کاشت و یا مصنوعی را فرم و حالت دهید. درصورتی‌که سوهان ناخن را‌ برای فرم دهی ناخن‌های طبیعی می‌خواهید می‌توانید از نوع فلزی آن تهیه کنید؛ اما درصورتی‌که تصمیم دارید از این محصول برای سوهان کشی ناخن‌های مصنوعی استفاده نمایید، به شما نوع سمباده‌ای آن را پیشنهاد می‌دهیم. البته در نظر بگیرید که برای ناخن‌های طبیعی هم می‌توانید ‌از نوع سمباده‌ای استفاده کنید، اما باید نوع نرم آن را تهیه کنید تا سلامت ناخن‌های شما به خطر نیفتد. لازم به ذکر است‌ که نوع سمباده‌ای این محصول به اسم سوهان چوبی و یا سوهان دستی نیز شناخته می‌شوند.

به خوش‌دست بودن سوهان ناخن توجه کنید

حتماً در زمان خرید سوهان را در دست بگیرید تا از خوش‌دست بودن آن اطمینان خاطر کسب کنید. در نظر بگیرید که باید بتوانید با دست راست و دست چپ، به‌راحتی با آن کارکنید و این مسئله ربطی به راست‌دست بودن و یا چپ‌دست بودن شما ندارد. همین‌طور وزن سوهان نباید خیلی بالا باشد که منجر به خستگی دست شود. شما برای راحتی در امر سوهان کشی ناخن‌ها می‌توانید به سراغ مدل‌هایی بروید که کمی خمیده هستند. این مدل می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا سوهان ناخن را به‌راحتی در هر جهتی که می‌خواهید حرکت دهید.

قیمت سوهان ناخن چقدر است؟

سوهان ناخن بسته به درجه زبری که دارند و همین‌طور مدلی که دارند، قیمت‌گذاری شده‌اند. هر چه سوهان درجه‌ زبری بالاتری داشته باشد، گران‌قیمت‌تر است و همین‌طور هر چه نرم‌تر باشد قیمت آن پایین‌تر می‌باشد؛ اما به‌طورکلی جزو محصولات گران‌قیمت بازار نیست و می‌توانید با هزینه‌ای اندک آن را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *