راهنمای خرید شامپوی بدن

راهنمای خرید شامپوی بدن

شوینده‌های متنوعی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید برای شستشو و نظافت از آن‌ها استفاده کنید. ازجمله این مواد شوینده بهداشتی، شامپوی بدن است؛ که با ترکیبات ویژه‌ای ساخته‌شده و می‌تواند علاوه بر شادابی، از سطح پوست بدن، لایه‌برداری نیز بکند؛ اما خرید‌ یک شامپو بدن‌ مناسب که باپوست سازگار باشد، نیازمند دانستن اطلاعاتی است که سیوا در این مطلب یک‌به‌یک آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

PH شامپو را در نظر بگیرید.

PH باعث قلیایی شدن مواد شوینده‌ می‌شود که امکان دارد بعضی از پوست‌ها به آن حساسیت داشته باشند. اگر جزو افرادی هستید‌ که به PH حساسیت دارید، حتماً ترکیبات شامپو را چک کنید تا دارای PH قلیایی نباشد.

شامپوی بدنی بدون الکل بخرید

وجود الکل در مواد شوینده بالأخص مواد شوینده‌ای که برای بدن استفاده می‌شود، باعث خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست می‌شود. هم‌چنین امکان دارد ایجاد خارش و قرمزی کند؛ که همین امر سبب می‌شود که پوست‌ ملتهب شود. سعی کنید محصولی را خریداری کنید که بدون الکل باشد.

رطوبت پوست را فراموش نکنید

روغن آرگان، گلیسیرین، روغن جوجوبا، وازلین، روغن‌زیتون، شی باتر، آلوئه ورا، روغن بادام، روغن سویا، روغن نارگیل،‌ هرکدام اگر در ترکیبات شامپوی بدن وجود داشته باشد، می‌تواند رطوبت لازم را به پوست بدن شما منتقل کند. حتماً توجه کنید که ترکیبات شامپو یکی از موارد نام‌برده شده‌ را دارا باشد.

از دهیدراته شدن پوست بدن جلوگیری کنید

اگر در ترکیبات شامپویی که انتخاب کرده‌اید‌، روغن نارگیل، شی باتر، عسل، کره نارگیل و یا روغن آرگان را مشاهده نمودید، بدانید که می‌توانید از آن شامپو جهت عدم دهیدراته شدن‌ پوست بدن خود استفاده نمایید.

آنتی باکتریال را فراموش نکنید

سطح پوست بدن می‌تواند بستری برای رشد‌ و نمو انواع باکتری‌ها به شمار آید. با استفاده از انواع مواد شوینده برای بدن، می‌توانید انواع میکروب‌ها را‌ از سطح بدن خود بزدایید. سعی کنید‌ شامپوی بدنی را ‌انتخاب کنید که به‌طورقطع دارای خواص آنتی باکتریال باشد تا علاوه بر از بین بردن باکتری‌ها از سطح پوست، چربی اضافی پوست‌ را کنترل نموده‌ و از ایجاد بوی بد عرق جلوگیری نماید.

به ترکیبات مواد شیمیایی شامپو توجه کنید

مواد شیمیایی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به‌سلامت پوست بدن وارد نماید. در زمان خرید کالا توجه کنید که حتماً ترکیبات نوشته‌شده بر روی محصول، فاقد‌ ترکیبات شیمیایی باشد. چراکه به‌مرورزمان مواد شیمیایی وارد پوست شده و می‌تواند باعث بروز انواع بیماری‌های پوستی مانند عفونت شود.

شامپویی بدون بو بخرید

عطر و رایحه‌هایی که در ساخت و تولید شامپوهای بدن مورداستفاده قرار می‌گیرد، باعث خشکی و تحریک پوست بدن می‌شود.‌ سعی کنید شامپویی فاقد رایحه و عطر بخرید تا سلامت پوست بدن خود را به خطر نیندازید.

تولید کف کم‌تر، سلامت بیش‌تر

هر چه که شامپوی بدن بیش‌تر کف کند، می‌تواند بیش‌تر اسباب خشکی پوست بدن شمارا فراهم کند. حتماً در زمان خرید، از فروشنده میزان کف کردن شامپو را بپرسید تا در زمان شستشو، مقدار زیادی کف نکند و باعث خشکی‌ و تحریک پوست بدن شما نشود.

شامپوی بدن می‌خواهید یا لایه‌بردار؟

بعضی از شامپوهای موجود در بازار، دارای اسکراب هستند. اسکراب درواقع دانه‌های ریزی هستند که در داخل محتویات شامپو قرار دارند و می‌توانند سلول‌های مرده سطح پوست را از بین ببرند و فرصتی مجدد برای رشد و تغذیه سلول‌های تازه بدهند. در زمان خرید، از خود بپرسید که می‌خواهید ‌از پوست بدن خود لایه‌برداری کنید یا صرفاً می‌خواهید از شامپو جهت نظافت و تمیزی پوست استفاده کنید؟ ضمن این‌که توجه کنید پوست بدن شما هرچند وقت یک‌بار نیاز به لایه‌برداری دارد و باید سلول‌های مرده را از روی سطح پوست از بین برد؛ اما خرید یک شامپوی بدن معمولی و یا لایه‌بردار کاملاً به نیاز شما بستگی دارد.

کدام مدل بسته‌بندی بهتر است؟

شامپوهای بدن در مدل‌های تیوپی، فشار و یا پمپی، تولید و عرضه‌شده‌اند. انتخاب هرکدام از این نوع بسته‌بندی‌ها کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد؛ اما سعی کنید مدلی را انتخاب کنید‌ که در زمان استفاده راحت‌تر باشید.

چه حجم از شامپو را خریداری کنیم؟

شامپوهای بدن از حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر تا ۷۵۰ میلی‌لیتر، تولیدشده‌اند. شما می‌توانید بسته به مقدار نیاز خود، یکی از این حجم‌ها را انتخاب کنید. ضمن این‌که توجه داشته باشید هر چه حجم شامپوی بدن حجم بیش‌تری داشته باشد، قطعاً ازنظر قیمتی مقرون‌به‌صرفه تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *