راهنمای خرید شامپوی مو

راهنمای خرید شامپو مو

شامپوی مو، یکی از محصولات بهداشتی است‌ که برای داشتن موهایی سالم و درخشنده و همین‌طور تمیز، از آن استفاده می‌کنیم؛ اما خرید یک شامپو مناسب با جنس مو و همین‌طور با خواص ویژه، به شناخت جنس مو و همین چنین شناخت خواص شامپو نیاز دارد. به همین منظور سیوا در این مطلب شمارا برای شناخت یک محصول بهداشتی بی‌نظیر یاری می‌کند تا بتوانید‌ شامپویی مناسب برای موهای خود داشته باشید.

مشخصات یک شامپوی مو مناسب

یک شامپوی مناسب که با جنس و حجم مو سازگار باشد، باید بتواند موها را خوش‌حالت و نرم نگه دارد. همین‌طور عطر آن خوشایند باشد و بویی زننده نداشته باشد. ضمن این‌که خواص درمانی داشته باشد. به‌طور مثال اگر شما شوره سر دارید و یا از حجم موهای خود ناراضی هستید، باید بتواند شوره سر را درمان و حجم موها را متعادل سازد. در کنار تمامی موارد نام‌برده شده باید فاقد مواد شیمیایی که به‌سلامت مو و پوست آسیب می‌زند، باشد.

جنس موهای خود را بشناسید

یکی از اساسی‌ترین کارهایی که در زمان خرید شامپوی مو باید انجام دهید، شناخت جنس مو است. به‌طور مثال اگر جزو افرادی هستید که دارای موهای چرب هستید، نمی‌توانید شامپوهایی را استفاده کنید که برای موهای خشک تولیدشده‌اند. چراکه شامپوهای مختص موهای خشک، دارای نرم‌کننده بیش‌تر بوده تا از زبری و خشنی مو بکاهد. درصورتی‌که موهای چرب، خشنی و زبری‌ای ندارد.‌ اما موهای معمولی می‌توانند از هر شامپویی استفاده کنند. لازم به ذکر است‌ که افرادی که دارای موهای معمولی هستند می‌توانند از شامپوهایی که مختص موهای معمولی ساخته‌شده است، استفاده کنند.

از خرید شامپو چه هدفی دارید؟

در ابتدا باید هدف خود را از خرید شامپوی مو مشخص کنید. شما می‌خواهید یک شامپو خریداری کنید که بتواند شوره مو و یا حجم کم موهای سر و یا حتی ریزش آن را برطرف کند. یا می‌خواهید‌ صرفاً برای شستشو از شامپو استفاده کنید؟ به‌قدری در بازار انواع و اقسام مختلف شامپوها با خواص و ویژگی‌های مختلف وجود دارد که شما قطعاً در زمان خرید این محصول گیج خواهید شد. به همین خاطر در ابتدا پس از شناخت جنس موها، به این توجه کنید که چه انتظاری از شامپو دارید. اگر تصمیم دارید که شامپوی سر شما، خاصیت درمانی داشته باشد، بهتر است برای خرید آن به داروخانه‌ها مراجعه کنید؛ اما اگر صرفاً شامپویی برای شستشوی موها می‌خواهید می‌توانید آن را از سوپرمارکت‌ها و مراکز فروشگاهی تهیه نمایید.

به ترکیبات شامپو توجه کنید

در نظر داشته باشید که در زمان خرید‌ شامپوی مو، حتماً ترکیبات آن را مطالعه کنید تا ماده‌ای به نام دپاتانولمین در آن وجود نداشته باشد. چراکه باعث می‌شود مغز رشد طبیعی خود را از دست بدهد و قطعاً برای سلامت بدن مضر است.

شامپوی برند را از نمایندگی بخرید

اگر قصد دارید‌ که شامپویی با برند معتبر خریداری کنید، سعی کنید حتماً برای خرید آن به نمایندگی‌های مجاز و معتبر مراجعه کنید.‌ زیرا در صورت عدم شناخت کافی امکان دارد که محصولی تقلبی را خریداری کنید.

به‌ظاهر شامپو توجه نکنید.

اگر تصمیم دارید که شامپوی مو خود را عوض کنید، سعی کنید‌ به ظاهرهای متنوعی که در بازار موجود هستند، جلب نشوید. چراکه امکان دارد غیراستاندارد بودن خود را در زیر ظاهری زیبا‌ و قوطی‌ای جذاب مخفی کرده باشند.

قیمت شامپو چقدر است؟

کارایی و خاصیت درمانی و یا شستشوی شامپو می‌تواند به روی قیمت آن تأثیرگذار باشد. هم‌چنین باید در نظر داشته باشید که حجم هر شامپو می‌تواند قیمت آن را بالا و یا پایین بیاورد. به‌طور مثال قطعاً شامپویی با حجم ۵۰۰ میلی‌لیتر، از شامپویی با حجم ۱۲۰ میلی‌لیتر، قیمتی بیش‌تر دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *