راهنمای خرید صابون شستشوی صورت

راهنمای خرید صابون شستشوی صورت

یکی از محصولاتی که برای نظافت و تمیزی پوست صورت مورداستفاده قرار می‌گیرد، صابون شستشوی صورت است. این محصول می‌تواند یک پاک‌کننده برای صورت به شمار آید؛ اما در زمان خرید باید یک صابون کاملاً متناسب باپوست خود خریداری کنید. سیوا در این مطلب شمارا یاری می‌کند تا یک محصول بهداشتی مناسب را برای خود تهیه کنید.

نوع پوست خود را شناسایی کنید

شما باید یک صابون شستشو صورت سازگار با نوع پوست خود خریداری کنید. پس در ابتدا باید نوع پوست خود را بشناسید. به‌طور مثال، اگر پوستی خشک دارید، بهتر است از نوع صابونی خریداری کنید که دارای گلیسیرین است و این ماده می‌تواند خشکی پوست شما برطرف کند و ترک‌های پوستی شما رفع کند. همین‌طور افرادی که دارای پوستی چرب هستند، توصیه می‌کنیم به سراغ صابون‌هایی بروند که خاصیت ضد آکنه و ضد باکتری دارند. این نوع از محصول می‌تواند چربی پوست را تنظیم کند و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری کند؛ اما اگر پوست شما مستعد به جوش و آکنه است، ما به شما صابون‌های دارویی که خاصیت درمانی را دارد، پیشنهاد می‌دهیم. ضمن این‌که توجه کنید از این نوع محصول بهداشتی، نباید بیش‌تر از روزی دو بار استفاده نمایید. یا از استفاده صابون‌های عطری، درصورتی‌که پوستی حساس دارید، به‌شدت خودداری کنید. این نوع محصول می‌تواند موجب تحریک پوست نوبت و التهاب ایجاد کند.

به ترکیبات صابون شستشوی صورت توجه کنید

اگر تصمیم گرفته‌اید که یک صابون برای شستشوی صورت خریداری کنید، حتماً در زمان خرید آن، به ترکیبات محصول توجه کنید. دقت کنید که صابون‌هایی که ذرات ریز دارند و یا PH بسیار بالا و یا بسیار پایین دارند برای پوست صورت مناسب نیستند. همین‌طور سعی کنید از خرید محصولاتی که خاصیت اسیدی دارند و رنگ دار و با رایحه هستند، خودداری کنید. همین‌طور به میزان گلیسیرین صابون توجه کنید، مقدار زیاد آن می‌تواند به‌سلامت پوست شما آسیب وارد کند. در نظر داشته باشید که این محصول به‌طور مستقیم با سلامت پوست شما در ارتباط است، پس از خرید صابون‌های بی‌نام‌ونشان و اصطلاحاً دست‌ساز و خانگی، خودداری نمایید.

قیمت صابون شستشوی صورت چقدر است؟

این محصول بسته به مواد اولیه و همین‌طور شرکت بهداشتی تولیدکننده، قیمت‌های متفاوتی دارد؛ اما در نظر بگیرید که باید محصولی کاملاً مناسب، با خواصی سازگار باپوست صورت خود خریداری کنید. ضمن این‌که به‌طورکلی قیمت چندان گزافی ندارد و می‌توانید برای خود یک صابون خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *