راهنمای خرید صابون ضد باکتری

راهنمای خرید صابون ضد باکتری

صابون ضد باکتری یا همان آنتی باکتریال، با خواص و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند پوست ما را در مقابل شرایط محیطی، آلودگی هوا و… محافظت کند. سیوا در این مطلب به شما یاری خواهد داد تا صابونی متناسب باپوست خود را خریداری نمایید. در نظر داشته باشید که باید فاکتورها و معیارهای مهمی را در زمان خرید مدنظر قرار دهید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

نوع پوست خود را ‌شناسایی کنید

باید بدانید‌ که نوع پوست شما چیست! هر نوع پوست، یکی سری ویژگی دارد‌ و باید بر اساس آن، مواد شوینده‌ مانند صابون ضد باکتری انتخاب شود تا علاوه بر تضمین سلامت پوست، خواص درمانی نیز داشته باشد.

کدام صابون ضد باکتری برای من مناسب است؟

اگر پوستی چرب و مستعد به جوش و آکنه دارید، باید از صابونی استفاده کنید که جوش‌ها و آکنه‌ها را درمان کند. همین‌طور از بروز مجدد آن‌ها جلوگیری نماید. لازم به ذکر است که انواع آلودگی‌ها که در محیط وجود دارند، می‌توانند مسبب بروز جوش و آکنه شوند. ضمن اینکه چربی پوست نیز بی‌تأثیر نیست.

اگر به دنبال صابونی مناسب برای پوستتان هستید تا جوش‌ها و آکنه‌ها را از بین ببرید، ما به شما صابون گوگرد، هفت ادویه، کلوکاربان، اریترومایسین، Acne Prone را پیشنهاد می‌دهیم. صابون گوگرد می‌تواند با خاصیت آنتی باکتریال خود، سطح پوست را ضدعفونی کند و مانع از ایجاد مجدد جوش و آکنه شود. همین‌طور صابون هفت ادویه، با دارای بودن دارچین، می‌تواند انواع آلودگی‌ها را از سطح پوست بزداید. صابون کلوکاربان، می‌تواند باکتری‌ها را از بین ببرد و از رشد مجدد آن‌ها بر سطح پوست جلوگیری نماید. هم‌چنین صابون ‌اریترومایسین، خاصیت آنتی‌بیوتیک داشته و می‌تواند جوش و آکنه را به‌راحتی پاک کند. اگر شما جزو کسانی هستید که صرفاً دارای آکنه هستید، باید به سراغ صابون ضد آکنه بروید. این صابون ویژه افرادی تولیدشده است که دارای آکنه هستند و استفاده از آن باعث از بین رفتن آکنه‌ها خواهد شد.

درصورتی‌که پوست شما مستعد به جوش و آکنه نیست، پس پوستی خشک دارید. بهتر است‌ در زمان خرید، به سراغ صابون‌هایی بروید که دارای ویتامین E، باشند. همین‌طور صابون گلیسیرینه، صابون بادام، صابون آلوئه ورا، برای پوست شما مناسب هستند. توجه کنید‌ که بسته به نوع پوست خود باید‌ صابون مناسبی را انتخاب کنید. در غیر این صورت به‌سلامت پوست شما آسیب خواهد رسید. به‌طورکلی ما استفاده از صابون ضد باکتری را به افرادی که دارای پوست خشک هستند یا زخم و بریدگی بر سطح پوست خوددارند، همین‌طور عده کسانی که لیزر انجام می‌دهند، توصیه می‌کنیم.

از کدام برند صابون ضد باکتری بخریم؟

توجه کنید که برندهای ایرانی و خارجی، هرکدام تا به امروز توانسته‌اند صابون ضد باکتری تولید کنند؛ اما در زمان خرید باید به نشان استاندارد و مجوز وزارت بهداشت آن توجه کنید. سعی کنید از خرید صابون‌هایی با برندهای متفرقه اجتناب کنید.

قیمت صابون ضد باکتری چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، برندهای مختلفی این محصول را تولید کرده‌اند؛ اما در زمان خرید‌ باید به نکاتی ک گفته شد، توجه کنید تا بتوانید محصولی مناسب را برای پوست خود خریداری کنید. در نظر بگیرید که این محصول ارتباط مستقیمی با سلامت پوست شما دارد و درصورتی‌که انتخاب صحیح و متناسب با نوع پوست خود را انجام ندهید، می‌تواند سلامت آن را به خطر بی اندازد. پس در زمان خرید توجهی ‌به قیمت نکنید و صابون ضد باکتری مناسب را خریداری نمایید. ضمن اینکه این صابون به‌طورکلی قیمت چندان بالایی ندارد و می‌توانید با هزینه اندک صابون موردنظر خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *