راهنمای خرید فر کننده مو

اهنمای خرید فر کننده مو

دستگاه فر کننده مو، یکی از محصولات برقی و آرایشگاهی است‌ که امروزه مورد استقبال خیلی از افراد قرارگرفته است. شما با تهیه و خریداری این دستگاه می‌توانید به‌راحتی بدون نیاز به‌صرف هزینه‌های بالای آرایشگاهی، موهای خود را در خانه به‌راحتی حالت دهید و یا فر کنید.

کدام دستگاه فر کننده مو برای من مناسب است؟

ابتدا نیاز خود را شناسایی کنید. شما می‌خواهید موهای خود را تا چه حد فر کنید؟ می‌خواهید فرها چه فرم و حالتی داشته باشند؟ بهتر است توجه کنید‌ که بسته به سلیقه و علاقه‌ای که دارید، باید یک نوع سری را انتخاب نمایید. دستگاه‌های فر کننده مو که تولیدشده‌اند، هرکدام دارای یک سری منحصربه‌فرد هستند که موهای شمارا بر همان اساس حالت و فرم می‌دهند تا در آخر شما موهای فر شده‌ای داشته باشید. به‌طور مثال دستگاهی که دارای سری مخروطی شکل است، می‌تواند از قسمت بالا تا انتهای مو، آن را فر کند و این فر از بزرگ به کوچک است. البته لازم به ذکر است که این نوع از محصول در دو مدل نازک و قطور ساخته‌شده است که قطر نوع نازک آن ۹ تا ۱۸ میلی‌متر است. بدین‌صورت که پس از استفاده شما فرهایی از قطر ۹ میلی‌متر تا ۱۸ میلی‌متر خواهید داشت. در نوع قطور، قطر سری دستگاه، ۱۹ تا ۲۵ میلی‌متر است. همین‌طور اگر می‌خواهید فر موی شما درشت باشد، بهتر است دستگاهی با سری استوانه‌ای قطر آن ۳۲ میلی‌متر است را انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید فر موی شما سایز متوسط باشد، می‌توانید دستگاهی با سری استوانه و به قطر ۲۵ میلی‌متر را تهیه کنید. ضمن اینکه اگر فری یک دست و یا سایزی متعادل می‌خواهید‌ ما به دستگاهی با سری استوانه‌ای به قطر ۱۹ میلی‌متر را توصیه می‌کنیم. البته جالب است بدانید که دستگاه‌های دیگری که سری مانند اتو موی دارند نیز طراحی و تولیدشده‌اند که می‌توانید با آن‌ها موهای خو را ویو کنید. همین‌طور به شما این امکان را می‌دهند تا فر S را ایجاد کنید.

جنس دستگاه را بررسی کنید

جنس‌ها مختلفی برای دو کفه و سری این دستگاه تعبیه‌شده است. معمولاً جنس این قسمت از دستگاه‌های فر کننده مو، از فلز و یا سرامیک هستند. البته لازم به ذکر است که دستگاه‌هایی که امروزه تولید می‌شوند، اکثراً از جنس سرامیک‌ بوده و کیفیت لازم رادارند. ضمن اینکه فلز می‌تواند به‌مرورزمان به موها آسیب وارد کند. در نظر داشته باشید که در زمان خرید به سراغ نوع سرامیکی آن بروید. ضمن اینکه این نوع سری از حساسیت بالایی برخوردار بوده و باید از ضربه خوردن آن جلوگیری کنید.

جنس موهای خود را فراموش نکنید

حتماً به جنس و ضخامت موهای خود توجه کنید. شما باید دستگاهی را خریداری کنید که برای حجم و ضخامت، همین‌طور جنس موهای شما مناسب باشد. به‌طور مثال اگر موهایی حجیم و پرپشت دارید دستگاهی با قطر سری ۱۹ میلی‌متر برای شما مناسب نیست و می‌تواند عمل فر کردن مو را کاری خسته‌کننده به شمار بیاورد.

دستگاهی با دکمه روشن و خاموش بخرید

حتماً توجه کنید که از خرید دستگاه‌های فر کننده مو که دکمه روشن و خاموش ندارند، به‌شدت خودداری کنید. این مدل از دستگاه‌ها، به‌صورت یک‌طرفه کار می‌کنند و زمانی که آن را به برق بزنید، دستگاه شروع به داغ شدن کرده و زمانی که دوشاخه را از برق جدا کنید، دستگاه سر می‌شود. ضمن اینکه امکان دارد شما فراموش کنید که دستگاه را از برق جدا کنید و امکان دارد که خطرآفرین شود. پس توجه کنید که وجود دکمه روشن و خاموش می‌تواند به‌سلامت دستگاه شما کمک نماید.

به جنس کابل و نوع چرخش آن توجه کنید

حتماً به سراغ دستگاهی بروید که کابلی برق با چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشد. در این صورت شما می‌توانید به‌راحتی دستگاه را در جهات مختلف مورداستفاده قرار دهید. همین‌طور جنس کابل باید به‌گونه‌ای باشد که در مقابل حرارت مقاومت بالایی داشته باشد. سعی کنید از خرید دستگاهی که کابل برقی پلاستیکی دارد خودداری کنید. چراکه امکان دارد در مجاورت سری داغ دستگاه قرار بگیرد و آسیب ببیند. البته لازم به ذکر است که دستگاه‌های فر کننده مو که امروزه تولید می‌شوند، دارای کابل برقی باروکش بافته‌شده هستند که در مقابل حرارت و داغی مقاومت بالایی از خوددارند. اما شما نیز حتماً در زمان خرید به این مسئله توجه کنید.

دستگاهی با تنظیم درجه حرارت خریداری کنید

در نظر بگیرید که باید به سراغ دستگاهی بروید که به شما امکان تنظیم درجه حرارت را بدهد. امکان دارد که شما موهای نازکی داشته باشید، شما برای فر کردن موهایی نازک، نیازی به دستگاهی با حرارت ۴۰۰ درجه ندارید. بلکه باید بتوانید در زمان استفاده از دستگاه، درجه آن را به‌دلخواه تنظیم کنید تا از آسیب رسیدن به موهای شما جلوگیری شود.

قیمت دستگاه فر کننده مو چقدر است؟

این محصول توسط برندهای مختلفی تولیدشده است که هرکدام یک قیمت‌گذاری کرده‌اند. توجه کنید که بهتر است‌ نوع مناسبی از آن را خریداری کنید‌ تا در زمان استفاده، کار با آن برای شما راحت باشد و موهای شمارا به زیبایی فر کند. ضمن اینکه توصیه می‌کنیم، کلیه موارد گفته‌شده را در نظر بگیرید تا سلامت موهایتان تضمین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *