راهنمای خرید قیچی آرایشی

راهنمای خرید تجهیزات آرایشی

قیچی آرایشی جزو یکی از پرمصرف‌ترین لوازم آرایشگاهی به شمار می‌آید. این محصول به‌عنوان تجهیزات آرایشگاهی شناخته‌شده و هر آرایشگاهی بدون آن قطعاً توان ارائه خدمات‌ بهتر را به مشتری خود ندارد؛ اما شما به‌عنوان یک آرایشگر و یا شخصی که می‌خواهد از این محصول استفاده کند، اطلاعات کافی دارید؟ آیا می‌دانید‌ کدام نوع برای شما مناسب‌تر است؟ سیوا در این مطلب شما را برای خرید یک قیچی بی‌نظیر یاری می‌کند. با ما همراه باشید.

انواع قیچی

قیچی آرایشی انواع مختلفی دارد که هرکدام برای انجام کار طراحی و تولیدشده‌اند. به‌طور مثال شما نمی‌توانید برای بریدن پارچه، از قیچی پیتاژ استفاده کنید. به همین خاطر شناخت انواع قیچی‌هایی که طراحی‌شده‌اند لازم است، تا در زمان خرید، نیاز خود را موردبررسی قرار داده و بسته به آن، محصولی مناسب خریداری کنید.

قیچی کوتاهی، همان‌طور که از نامش مشخص است، مختص کوتاه کردن مو است اما این‌که کدام سایز آن برای شما مناسب است به نوع کوتاهی مو و عادات شما در زمان کوتاهی برمی‌گردد. ما در ادامه بیش‌تر دراین‌باره به شما توضیح خواهیم داد؛ اما از نوع دیگر قیچی‌های آرایشی، قیچی ابرو نیز بسیار زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع قیچی، هم می‌تواند برای مصارف شخصی تهیه شود و هم برای انجام امور مشتری در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها؛ اما ساختار این قیچی نیز مهم است تا شما بتوانید با دقت بیش‌تری موهای ابرو را کوتاه نمایید. همین‌طور قیچی‌های پیتاژ که تیغه‌هایی بافرم و شکل خاص دارند. این نوع از قیچی‌ها به ما اجازه می‌دهند تا موهای مشتری را با شکل و فرم خاصی کوتاه کنیم و اصطلاحاً بر روی موها خط قیچی باقی نماند. البته لازم به ذکر است‌ که استفاده از این نوع قیچی نیاز به مهارت دارد و درصورتی‌که دراین‌باره تخصص کافی ندارید، به موهای خود دست نزنید.

کدام قیچی آرایشی را بخریم؟

ابتدا نیاز خود را بررسی کنید. شما می‌خواهید موهای ابروی خود را کوتاه کنید و یا می‌خواهید که در یک آرایشگاه قیچی به دست بگیرید و موهای مشتری را کوتاه نمایید؟ همین‌طور توجه کنید که می‌خواهید چه مدل مویی را‌ با استفاده از آن قیچی پیاده کنید. چراکه هر مدل مویی نیاز به قیچی مختص خودش را دارد تا بهترین‌ مدل کوتاهی به مشتری ارائه شود.

قیچی آرایشی با چه سایزی بخریم؟

هر چه قیچی آرایشی سایز کوچک‌تری داشته باشد، دقت بیش‌تری دارد. اگر می‌خواهید که موهای مشتری را با دقت هر چه بیش‌تر کوتاه نمایید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ خرید قیچی‌های ۴٫۵ تا ۵٫۵ اینچی بروید. البته لازم به ذکر است که قیچی‌ها در سایزهای ۶ اینچ به بالا، برای حالت‌های فن مانند کوتاهی مو از روی شانه مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما‌ در کنار تمام این توضیحات، در آخر انتخاب و خرید قیچی، بستگی به مهارت و راحتی شما دارد.

کدام قیچی برای شما مناسب‌تر است؟

انتخاب یک قیچی مناسب، کاملاً به میزان مهارت شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که باید با آن راحت باشید و در زمان استفاده دست و انگشتان شما را خسته نکند. هم‌چنین طول قیچی را نیز مدنظر قرار دهید تا در حین استفاده بتوانید کاری اصولی و باکیفیت به مشتری خود ارائه دهید.

قیچی‌های ابرو به‌طورکلی در دو نوع سر صاف و سر خمیده تولید می‌شوند. اگر تصمیم دارید که موهای ابروی خود و یا مشتری را با دقت بیش‌تری کوتاه نمایید، می‌توانید از نوع سر صاف یا سر تیز آن خریداری کنید. ضمن این‌که امکان دارد شما فردی ماهر باشید و با استفاده از نوع سر خمیده این قیچی، بدون نقص موهای ابرو را کوتاه نمایید. پس‌خرید این نوع قیچی نیز بستگی به مهارت و کار بلدی شما دارد.

شکل قیچی را فراموش نکنید.

به‌طورکلی قیچی‌های آرایشی در سه شکل: ۱٫ Classic، ۲٫ Offset، ۳٫ Crane. در مدل کلاسیک، تیغه‌های بالا و پایین کاملاً تراز به روی یکدیگر قرارگرفته‌اند. همین‌طور قسمت انگشت‌ها، کاملاً صاف بوده و ظاهری یکسان دارند؛ اما در مدل افست، جای یکی از انگشتان زاویه‌دار است و جا انگشتی دیگر که بر روی دسته قیچی تعبیه‌شده است، محل قرار گرفتن انگشت شست می‌باشد. در مدل کرین، تیغه بالایی کاملاً صاف قرارگرفته است و برای جای انگشت شست، زاویه‌ای در نظر گرفته‌شده است.

قیمت قیچی چقدر است؟

کیفیت فلز استفاده‌شده در ساخت قیچی، می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی قیمت این محصول بگذارد. هر چه کیفیت فلز بیش‌تر باشد، مسلماً قیمت نیز بالاتر می‌رود. در نظر داشته باشید که اگر تصمیم به خرید یک قیچی بی‌نظیر با طول عمر مفید زیاد را برای خوددارید، به سراغ قیچی‌های استیل بروید. ضمن این‌که نکات قابل رعایت در زمان نگهداری از قیچی نیز می‌تواند به طولانی نمودن عمر مفید قیچی کمک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *