راهنمای خرید لاک خشک کن

راهنمای خرید لاک خشک کن

اگر جزو کسانی هستید که علاقه زیادی به استفاده از انواع ژلیش ها دارید، به شما خرید یک دستگاه لاک خشک‌کن را توصیه می‌کنیم. این دستگاه می‌تواند سرعت خشک شدن لاک را افزایش دهد و شما از دردسرهای بعدی مانند خوردن لاک ناخن خیس به لباس‌ها و یا موهایتان، مصون دارد؛ اما خرید این دستگاه کارآمد، نیاز به دانستن اطلاعات کافی دارد. چراکه مانند سایر لوازم آرایشگاهی در دو مدل مختلف تولیدشده است که سیوا در این مطلب شمارا برای خریداری بهترین نوع آن راهنمایی می‌کند.

نوع لاک خود را مشخص کنید

ابتدا مشخص کنید که تصمیم دارید بر روی ناخن‌هایتان چه لاکی بزنید. اگر تصمیم دارید که از لاک معمولی استفاده کنید، به شما خرید این دستگاه را توصیه نمی‌کنیم، چراکه نه‌تنها لاک شمارا باکیفیت لازم خشک نمی‌کند، بلکه موجب ترک خوردن لاک بر روی صدف ناخن شما هم می‌شود. حال اگر تصمیم دارید از ژلیش استفاده کنید، به شما خرید این دستگاه را توصیه می‌کنیم.

حتماً به نوشته روی لاک ناخن توجه کنید

بر روی هر لاک ناخن ژلیش، نوشته درج‌شده که مشخص می‌کند لاک با دستگاه لاک خشک‌کن یو وی (UV) خشک می‌شود یا ال ای دی (LED). در ادامه بیش‌تر مورد انواع این دستگاه به شما توضیح خواهیم داد؛ اما در ابتدا توجه کنید که روی لاک چه نوشته‌ای درج‌شده است تا بتوانید دستگاهی مناسب خریداری کنید. به‌طور مثال شما لاک‌های ژلیشی که طریق ال ای دی خشک می‌شوند را می‌توانید از طریق دستگاه یو وی خشک‌کنید. چراکه دستگاه لاک خشک‌کن یو وی، دارای طیف وسیعی از طول‌موج‌های بنفش است که این نوع لاک‌ها را هم خشک می‌کند. درصورتی‌که اگر روی لاک مشخص‌شده باشد که با دستگاه یو وی خشک می‌شود، نمی‌توانید از دستگاه ‌ال ای دی استفاده نمایید.

کدام نوع دستگاه لاک خشک‌کن برای من مناسب است؟

این دستگاه با دو نوع طول‌موج فرابنفش یو وی و ال ای دی تولیدشده است. این‌که کدام نوع آن برای شما مناسب است، همان‌طور که پیش‌تر گفتیم باید به نوشته درج‌شده بر روی بدنه لاک ژلیش خود دقت کنید تا بدانید‌ کدام دستگاه برای شما مناسب‌تر است.

سرعت کدام دستگاه لاک خشک‌کن بیش‌تر است؟

سرعت عمل خشک‌کردن لاک، توسط دستگاه‌های ال ای دی خیلی بیش‌تر از یو وی است؛ اما درصورتی‌که لاک ژلیش شما، مناسب این نوع دستگاه باشد. در غیر این صورت خشک نخواهد شد! ضمن این‌که سرعت عمل هر دستگاه بر اساس برندی‌ که تولیدشده است، متفاوت است.

دستگاهی تایمر دار بخرید

اکثر دستگاه‌های لاک خشک‌کن که امروزه تولید می‌شوند، دارای تایمر هستند. تایمر به شما این امکان را می‌دهد تا مشخص کنید دستتان را چه مدت‌زمانی درون دستگاه نگه‌دارید. ضمن این‌که کیفیت لاک ژلیش شما بیش‌تر شده و نیازی نیست که مدام از روی ساعت زمان‌گیری نمایید. البته توجه کنید که امکان دارد هر لاک ژلیش در مدت‌زمانی مشخص خشک شود. حتماً قبل از تنظیم نمودن تایمر دستگاه، مدت‌زمان خشک شدن لاک ژلیش را از روی ظرف آن مشاهده کنید.

طول عمر کدام دستگاه بیش‌تر است؟

قطعاً طول عمر دستگاه لاک خشک‌کن ال ای دی بیش‌تر از یو وی است. ضمن این‌که توجه کنید هر لامپ ‌ال ای دی به‌صورت نرمال، ۵۰ هزار ساعت کار می‌کند و شما برای خشک‌کردن هر ژلیش تنها ۲ تا ۳ دقیقه زمان نیاز دارید. پس درنتیجه طول عمر این نوع دستگاه طولانی خواهد بود. مگر این‌که‌ در معرض ضربه قرار بگیرند و به آن‌ها آسیب وارد شود. لازم به ذکر است‌ که دستگاه‌های لاک خشک‌کن، امکان تعویض لامپ را ندارند و در صورت‌ اتمام عمر مفید و یا آسیب دیدن، باید آن را کنار بگذارید.

قیمت دستگاه لاک خشک‌کن در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به نوع ال ای دی و یا یو وی بودن، قیمت متفاوتی دارد. ضمن این‌که برند و شرکت تولیدکننده این محصول می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد. در نظر داشته باشید که بهتر است از نوع باکیفیت آن تهیه کنید تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *