راهنمای خرید لاک پاک‌کن

راهنمای خرید لاک پاک‌کن

اگر جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به لاک زدن و ایجاد طرح و دیزاین‌ بر روی ناخن‌های خوددارید، قطعاً نسبت به لاک پاک‌کن احساس نیاز کرده‌اید. این محصول بهداشتی، جزو یکی از پرمصرف‌ترین‌ها برای افرادی است که دوست دارند همیشه ناخن‌های مرتب و لاک‌زده داشته باشند؛ اما شاید تا به امروز نمی‌دانستید که انواع مختلفی از آن در بازار وجود دارد و همین‌طور هرکدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. به همین خاطر برای اطلاع‌رسانی کامل‌تر، سیوا در این مطلب انواع آن را برای شما شرح خواهد داد و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را برای شما خواهد گفت تا در زمان خرید، متناسب‌ترین نوع آن را تهیه کنید.

کدام نوع لاک پاک‌کن برای من مناسب است؟

لاک پاک‌کن‌ها در انواع مختلفی تولیدشده‌اند که بهتر است متناسب‌ترین نوع آن را در زمان خرید انتخاب کنید. به‌طورکلی این محصول، به دودسته استونی و غیر استونی تقسیم‌بندی می‌شوند. شما می‌توانید بامطالعه نوشته درج‌شده به روی محصول، نوع استونی و غیر استونی آن را مشاهده کنید؛ اما توجه کنید که کدام‌یک از آن‌ها برای پاک کردن لاک‌های شما مناسب‌تر است. به‌طور مثال اگر جزو افرادی هستید که عادت به زدن لاک‌های اکلیلی دارید، بهتر است نوع استونی آن را تهیه کنید. چراکه درصد بیش‌تری از این لاک پاک‌کن، استون بوده و استون قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارد. البته توجه داشته باشید اگر ناخن‌های شما مصنوعی و یا کاشت است، این نوع از لاک پاک‌کن برای شما مناسب نمی‌باشد. چراکه استون یک حلال قوی برای مواد کاشت ناخن شما است!

اما اگر به دنبال یک لاک پاک‌کن با بوی کم‌تر هستید و عجله برای پاک کردن لاک از روی ناخن‌های خود ندارید، به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ نوع غیر استونی آن بروید. در این نوع از محصول، از حلال اتیل استات استفاده‌شده است و برای لاک‌هایی بارنگ روشن بسیار مناسب است. هم‌چنین این محصول در ترکیبات خود موادی چون گلیسیرین و پانتنول داشته و مانع از خشکی دور ناخن‌های شما می‌شود. پس در نظر داشته باشید که می‌خواهید چه لاکی را از روی ناخن‌های خود پاک‌کنید!

کدام لاک پاک‌کن برای من بهتر است؟

لاک پاک‌کن‌ها، با بسته‌بندی‌های مختلف و همین‌طور نحوه استفاده متفاوت از هم تولیدشده‌اند؛ که این مسئله شامل انواع استونی و غیر استونی آن می‌شود. به‌طور مثال لاک پاک‌کن‌های مایع را می‌توانید دربسته بندی‌های شیشه‌ای و یا در حجم‌های بیش‌تر به‌صورت بطری مشاهده کنید که استونی و غیر استونی آن بر روی محصول درج‌شده است.

البته اگر استفاده از این محصول برای شما دشوار است می‌توانید به سراغ پدهای لاک پاک‌کن بروید. این پدها نیز به‌صورت استونی و غیر استونی تولیدشده‌اند. البته اگر زیاد از این محصول استفاده می‌کنید، بهتر است آن را دربسته بندی کاسه‌ای تهیه کنید چراکه برای شما صرفه اقتصادی بیش‌تری دارد. ضمن اینکه اگر بسته‌بندی کاسه‌ای برای شما زیاد است، می‌توانید به‌صورت تکی آن را خریداری کنید.

هم‌چنین اگر فکر می‌کنید پس از لاک زدن، دور ناخن‌های شما لاکی شده و نیاز به پاک کردن آن‌ها دارید، می‌توانید لاک پاک‌کن قلمی را خریداری نمایید. این محصول صرفاً برای تمیزکاری دور ناخن کاربرد داشته و برای پاک کردن سطح صدف ناخن از لاک، به‌صرفه نیست. ضمن اینکه اگر عمل پاک کردن لاک‌ها از روی ناخن برای شما کاری حوصله سر بر است، می‌توانید نوع اسفنجی آن را تهیه کنید. در نوع اسفنجی، یک اسفنج داخل یک بطری و یا شیشه قرارگرفته است. این اسفنج به محلول لاک پاک‌کن آغشته بوده و تنها کافی است شما چند مرتبه انگشت خود را به داخل اسفنج فروکنید تا لاک از سطح ناخن شما به‌طورکلی پاک شود.

قیمت لاک پاک‌کن چقدر است؟

لاک پاک‌کن‌ها، برند مشخصی ندارند؛ اما می‌توانید بسته به برند لاکی که بر روی ناخن‌های خود زده‌اید، لاک پاک کند مناسب آن را خریداری کنید. چراکه بعضی از برندهای تولیدکننده لاک، برای محصولات خود، لاک پاک‌کن نیز ارائه داده‌اند؛ اما باید بدانید که بسته به نوع بسته‌بندی و همین‌طور استونی و غیر استونی بودن این محصول، قیمت‌های مختلفی از آن در بازار یافت می‌شود. به‌طورکلی جزو محصولات گران‌قیمت نیست و می‌توانید با حداقل هزینه برای خود آن را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *