راهنمای خرید لاک پایه

راهنمای خرید لاک پایه

یکی از انواع لاک‌ها که در زمان دیزاین و زیباسازی ناخن‌ها استفاده می‌شود، لاک پایه است. بهتر است در زمان خرید، لاکی مناسب را انتخاب کنید تا حین استفاده از آن، از خرید خود راضی باشید شاید تصور کنید که خریدن لاک، کار ساده و پیش‌پاافتاده‌ای است، درصورتی‌که اگر اطلاعات کافی را در مورد لاک‌ها نداشته باشید، می‌توانند سلامت ناخن‌های شمارا به خطر بی اندازند. سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یک لاک مرغوب راهنمایی خواهد کرد.

از برند معتبر خرید کنید.

معمولاً این محصول توسط برندهای مختلفی تولیدشده است. امکان دارد که بعضی از آن‌ها به‌صورت قاچاق واردشده باشند و تاریخ انقضای آن‌ها سررسیده باشد. توجه کنید که برای سلامتی ناخن‌های خود، از برند شناخته‌شده و معتبر خرید نمایید.

غلظت لاک پایه را چک کنید

این نوع لاک، معمولاً به‌عنوان یک بیس رنگی برای طراحی بر روی ناخن طبیعی و مصنوعی مورداستفاده قرار می‌گیرد. توجه کنید که در زمان خرید غلظت آن را چک کنید تا نه خیلی غلیظ باشد‌ و نه خیلی رقیق. بلکه باید بتوانید یک‌لایه نازک از آن را بر روی ناخن بزنید، بدون آن‌که شره کند و یا آن‌قدر کم‌رنگ باشد که شما نیاز داشته باشید، دومرتبه از لاک استفاده نمایید. همین‌طور در صورت غلظت بالای لاک، لاک دیرتر بر روی ناخن‌خشک شده و مدت‌زمان طراحی ناخن شمارا بیش‌تر می‌کند. یا رقیق بودن بیش‌ازاندازه می‌تواند باعث ایجاد حباب‌های ریزی بر روی لاک ناخن شود.

به بوی لاک پایه توجه کنید

یک لاک پایه استاندارد و مناسب، نباید بوی نامطبوع و زننده داشته باشد. همین‌طور نباید بوی آن به‌قدری تند باشد که شامه را آزار دهد. توجه کنید که حتماً قبل از انتخاب لاک، درب آن را بازکنید و بوی آن را استشمام کنید تا از کیفیت بوی آن راضی باشید.

به درب لاک توجه کنید

حتماً در نظر بگیرید که درب لاک، جزو یکی از اصلی‌ترین بخش‌های لاک پایه است. این بخش باید به‌راحتی در دست جای بگیرد تا بتوانید به‌راحتی ناخن‌های خود را لاک بزنید. نباید جنس آن به‌گونه‌ای باشد که از دست شما لیز بخورد یا آن‌قدر بزرگ باشد که بین انگشتان شما جا نگیرد.

به نحوه پاک کردن لاک پایه دقت کنید

یکی از معیارهای اصلی در زمان خرید لاک‌ها، نحوه پاک کردن آن‌ها است. باید بدانید که یک لاک کارآمد باید به‌راحتی توسط آستون و لاک پاک‌کن‌ها از روی صدف ناخن پاک شود. نباید در زمان پاک شدن شمارا به‌زحمت بی اندازد و یا برای شما دردسر ایجاد کند.

به رنگ لاک پایه توجه کنید

اگر برای بیس طراحی‌های ناخن از این لاک می‌خواهید، حتماً به رنگ آن توجه کنید تا با تناژ پوستی و طرح ناخن شما هماهنگ باشد. معمولاً رنگ این لاک‌ها، نود و خنثی هستند. در نظر بگیرید که هرکدام یک تناژ رنگی دارند و باید مناسب‌ترین نوع آن را برای خود انتخاب کنید.

مدت‌زمان خشک شدن لاک را بررسی کنید

لاک‌ها در نوع معمولی و Quick Dry تولیدشده‌اند. معمولاً در مدل کوییک درای، مدت‌زمان خشک شدن لاک بر روی ناخن، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است. درصورتی‌که در مدل‌های معمولی مدت‌زمان خشک شدن لاک، ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است.

به نوع فرچه و قلم‌مو توجه کنید

در نظر بگیرید که جنس فرچه و قلم‌مو لاک پایه، باید دارای موهایی یکدست و کاملاً یک اندازه باشد. هم‌چنین استحکام آن‌ها باید به‌قدر باشد که در زمان استفاده، موهای قلم‌مو بر روی ناخن جا نمانند. ضمن این‌که تراکم قلم‌مو لاک پایه باید به‌گونه‌ای باشد که در زمان لاک زدن، از خود ردی به‌جا نگذارد و اصطلاحاً رد قلم نیندازد.

قیمت لاک پایه چقدر است؟

لاک‌ها توسط برندهای متفاوتی تولیدشده‌اند؛ اما باید در نظر بگیرید که قیمت پایین محصول، به‌منظور کیفیت بهتر آن نیست. بلکه شاید تاریخ انقضای آن سررسیده و شما تنها می‌توانید یکی دو بار از آن استفاده کنید. بهتر است سلامت ناخن‌های خود را جدی بگیرید و از خرید لاک‌هایی که نشان استاندارد و وزارت بهداشت را ندارند، خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *