راهنمای خرید لنز چشم

راهنمای خرید لنز چشم

لنز چشم، جزو محصولات زیبایی است که امروزه مورد استقبال خیلی از افراد بالأخص خانم‌ها قرارگرفته است؛ اما در زمان خرید با نکاتی توجه کنید تا محصولی مناسب را برای چشم‌های خود بخرید تا از بروز عفونت‌های چشمی و همین‌طور عوارض آن جلوگیری کنید. سیوا در این مطلب به شما یاری خواهد دارد تا لنز مناسب را خریداری کنید.

لنز طبی با زیبایی؟

مشخص کنید که می‌خواهید لنز چشمی طبی خریداری کنید یا صرفاً برای زیبایی می‌خواهید. در نظر بگیرید که اگر لنز طبی می‌خواهید، باید به چشم‌پزشکی رفته و تعیین نمره کنید. سپس می‌توانید به مراکز مجاز رفته و سفارش لنز طبی بدهید. البته لازم به ذکر است که شما می‌توانید لنزهای طبی خود را رنگی تهیه کنید؛ اما درصورتی‌که نیاز به استفاده از لنزهای رنگی برای زیباتر شدن چشم‌های خوددارید، می‌توانید قبل از خرید با چشم‌پزشک خود مشورت کنید تا انتخاب متناسب با چشم‌هایتان داشته باشید.

مشخص کنید چه مدل از لنز چشمی رنگی را می‌خواهید

لنزهای چشم، در مدل‌های مختلف تولیدشده‌اند که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. ابتدا مشخص کنید که چه هدفی از استفاده آن دارید. به‌طور مثال اگر چشمان رنگی دارید می‌خواهید که رنگ آن تقویت شود تا جذابیت بیش‌تری داشته باشد، می‌توانید به سراغ نوع رنگ تقویتی بروید. این نوع از لنزها شفاف و فاقد رنگ هستند. همین‌طور می‌توانند رنگ چشمان شما جذاب‌تر نشان دهند؛ اما اگر تصمیم دارید که به‌طورکلی رنگ چشمان خود را تغییر دهید، می‌توانید لنزهای رنگ مات را انتخاب کنید. این نوع از محصول شفاف نبوده و زمانی که آن را بر روی انگشت خود نگه‌دارید، متوجه رنگی بودن آن می‌شوید. همین‌طور اگر می‌خواهید محصولی منحصربه‌فرد و به رنگ دلخواه داشته باشید، می‌توانید از لنزهای سفارشی تهیه کنید. این نوع از محصول بسته به مشخصات چشمان شما ساخته می‌شود و کاملاً منحصربه‌فرد است.

لنز چشم را از برند معتبر خریداری کنید.

باید بدانید که لنزها، کاملاً مستقیم بر روی چشم شما قرار می‌گیرند. به همین خاطر به‌طور مستقیم با سلامت چشم و بینایی شما در تماس هستند. از خرید لنزهایی که بی‌نام‌ونشان هستند و برند معتبری ندارند، به‌شدت اجتناب کنید. در غیر این صورت چشمان شما دچار عارضه شده و صدمه خواهد دید.

بدون تجویز چشم‌پزشک، لنز نخرید

لنز چشم باید حتماً با چشمان شما انطباق داشته باشد، در غیر این صورت‌ امکان دارد قرنیه شما عفونت کند. یا سطح بینایی شما کاهش یابد. همین‌طور باید بدانید که می‌تواند در آخر کوری را به همراه داشته باشد که قطعاً هیچ‌یک از این موارد جبران‌پذیر نیست و چشمان شما دچار مشکل خواهند شد.

به تاریخ انقضا توجه کنید

لنزها، یک‌تکه پلاستیک کره‌ای شکل هستند که دارای تاریخ انقضا می‌باشند. توجه کنید که در زمان خرید محصولی فاسد و منقضی شده را خریداری نکنید.

برای چه مدت لنز می‌خواهید؟

مشخص کنید که می‌خواهید برای چه مدت‌زمانی از لنز چشمی استفاده کنید. این محصول، در مدل‌های، ۲۴ ساعته، یک‌ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و سالیانه تولید می‌شود. بدین معنا که شما از اولین مرتبه که آن را استفاده می‌کنید و داخل چشم‌هایتان می‌گذارید، مدت‌زمان‌هایی که گفته شد را زمان‌دارید تا از آن استفاده نمایید.

قیمت لنز چشم چقدر است؟

اگر به سراغ یک برند معتبر بروید، قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت. ضمن این‌که طبی بودن لنزها قیمت آن را تا حد چشم‌گیری افزایش می‌دهد. در نظر داشته باشید که بهتر است محصول مناسبی را انتخاب کنید تا بعدها دچار مشکلات بینایی نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *