راهنمای خرید لوسیون بدن

راهنمای خرید لوسیون بدن

لوسیون بدن، به‌عنوان یک محصول مراقبتی از پوست بدن به شمار می‌آید که شما می‌توانید با استفاده‌ آن، پوستی نرم‌تر و لطیف‌تر داشته باشید. شاید تصور کنید که خرید یک لوسیون کاری ندارد و می‌توانید به‌راحتی محصول موردنظر خود را خریداری کنید؛ اما باید بدانید که تهیه کردن یک لوسیون متناسب باپوست، نیاز به اطلاعات کافی دارد. سیوا در این مطلب اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

جنس پوست بدن خود را بشناسید

بهتر از قبل از خرید لوسیون بدن، ابتدا جنس پوست بدن خود را به‌طور کامل بشناسید. در این صورت می‌توانید راحت‌تر لوسیون مناسب را خریداری نمایید. اگر پوست بدن شما چرب است، بهتر است به سراغ لوسیونی بروید که بر اساس پایه‌های روغنی ساخته نشده باشد تا با جنس پوست بدن شما سازگاری داشته باشد. همین‌طور اگر پوستی خشک دارید، به شما توصیه می‌کنیم به سراغ لوسیون های روغنی بروید.

به رایحه لوسیون بدن توجه کنید

اگر دوست دارید که پس از استفاده لوسیون، بدن شما خوش‌بو شود، بهتر از نوع رایحه دار آن را تهیه کنید. البته توجه کنید که رایحه لوسیون باید باسلیقه شما سازگاری داشته باشد و باعث آزار شامه شما نشود. همین‌طور اگر علاقه‌ای ندارید که لوسیون شما دارای رایحه باشد، می‌توانید محصولی بدون رایحه و کاملاً بی‌بو تهیه نمایید.

حجم مناسب از محصول را انتخاب کنید

 در نظر بگیرید که در هر بار استفاده از لوسیون، چه مقدار از آن برای شما کافی است. اگر جزو افرادی هستید که در هر بار استفاده از لوسیون، مقدار زیادی از آن را به بدن خود می‌زنید، بهتر است به سراغ نوع حجم بالای آن بروید؛ اما اگر هر بار استفاده از آن، نیاز به مقدار کمی دارید، می‌توانید لوسیونی با حجم کم‌تر را انتخاب نمایید.

قدرت جذب لوسیون را بررسی کنید

در نظر بگیرید که چه مدت‌زمانی نیاز است تا لوسیون به‌طور کامل جذب بدن شما شود. حتماً این مسئله را از طریق نوشته‌های درج‌شده‌ بر روی محصول و یا مشخصات محصول مندرج در سایت‌های اینترنتی مطالعه کنید. اگر به دنبال لوسیونی با سرعت جذب بالا هستید، حتماً باید این مشخصه را در مورد محصولی که انتخاب کرده‌اید بدانید تا از خرید خود راضی باشید.

به خواص لوسیون بدن دقت کنید

بعضی از محصولات با خواص و ویژگی‌های منحصربه‌فردی تولیدشده‌اند. به‌طور مثال بعضی از آن‌ها صرفاً خاصیت نرم‌کنندگی دارد و بعضی دیگر خاصیت آب‌رسانی به پوست بدن را دارا می‌باشند. توجه کنید که هدف خود را قبل از انتخاب محصول بررسی کنید. اگر محصولی آب‌رسان و نرم‌کننده می‌خواهید، حتماً اطمینان خاطر کسب کنید که هر دو مشخصه را دارا باشد.

نوع بسته‌بندی مناسب را انتخاب کنید

لوسیون بدن به‌طورکلی در دو نوع بسته‌بندی پمپی و تیوپی تولید می‌شود. در نظر بگیرید که کدام نوع آن برای شما کارایی بیش‌تری دارد. البته استفاده از نوع پمپی آن راحت‌تر است؛ اما اگر در نوع پمپی مشخصه‌های لازم شما پیدا نمی‌شود می‌توانید نوع تیوپی آن را خریداری کنید.

قیمت لوسیون بدن چقدر است؟

لوسیون بدن، بسته به برند تولیدکننده ایرانی و خارجی، همین‌طور حجم و خواص و ویژگی‌هایی که دارد، قیمت‌های متغیری دارد. توجه کنید که این محصول برای سلامت پوست شما تولیدشده است و بهتر است در زمان خرید توجه چندانی به قیمت آن نکنید و محصولی متناسب باپوست خود را انتخاب کنید. ضمن این‌که محصولی که برای آن هزینه می‌کنید باید قابلیت‌های موردنیاز شمارا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *