راهنمای خرید لوسیون مو

راهنمای خرید لوسیون مو

یکی از راه‌های مراقبت از موهای آسیب‌دیده، استفاده از لوسیون مو است. این محصول بهداشتی و درمانی می‌تواند به نرمی و لطافت موهای شما کمک کند. با بافت کرمی مانندی که دارد، نحوه استفاده آن آسان است؛ اما باید در زمان خرید نوعی مناسب با موهای خود را تهیه کنید؛ که سیوا در این مطلب کلیه نکات ضروری و لازم را به شما خواهد گفت.

جنس موهای خود را شناسایی کنید

حتماً پیش از خرید، جنس موهای خود را شناسایی کنید. در نظر بگیرید که باید یک محصول بهداشتی کاملاً مناسب با جنس موهای خود خریداری کنید. این محصول، در مدل‌های مختلف و برای هر جنس مویی تولیدشده است که به شما توصیه می‌کنیم در زمان خرید، نوع مناسبی از آن را‌ برای موهای خود انتخاب کنید. همین‌طور باید بدانید که می‌خواهید از این محصول برای چه‌کاری استفاده کنید. به‌طور مثال می‌خواهید کم‌حجمی و نازک بدون تارهای موی خود را ترمیم کنید، یا می‌خواهید‌ موخوره‌ها را از بین ببرید. برای همین ابتدا باید جنس‌ موها و سپس نوع درمانی که از لوسیون مو می‌خواهید را مشخص نمایید تا در زمان خرید آن، انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

کدام نوع لوسیون مو برای موهای من مناسب است؟

پس‌ازآن که جنس موهای خود را شناسایی کردید، باید نوع مناسبی از محصول را انتخاب کنید. به‌طور مثال اگر موهای شما، براثر استفاده مکرر‌ از اتو مو و سشوار آسیب‌دیده است، بهتر است به سراغ نوع روغنی آن بروید تا موخوره‌ها و خشکی بیش‌ازاندازه موهای شما، ترمیم شود. همین‌طور می‌تواند باعث درخشندگی موهای شما بشود؛ اما اگر از حجم موهای خود ناراضی هستید‌ و می‌خواهید که تارهای موی خود را قوی کنید، می‌توانید از نوع آب‌رسان‌ آن تهیه کنید. همین‌طور این نوع از لوسیون مو، باعث حجم دهی موهای شما خواهد شد. درصورتی‌که از موهای چرب خود خسته شده‌اید، می‌توانید از لوسیون مو متعادل‌کننده چربی سر، استفاده کنید. این نوع از محصول دارای ترکیباتی ویژه است که از چرب شدن کف سر و ریشه موها تا حد چشم‌گیری جلوگیری کرده و می‌تواند مانع از رشد و تکثیر باکتری‌ها شود. البته شما می‌توانید در این زمینه با شخص فروشنده و یا پزشک متخصص مو مشورت کنید تا محصولی متناسب با موهای خود را خریداری کنید.

به حجم موها و حجم محصل دقت کنید

اگر حجم موهای شما زیاد است، بهتر است از لوسیون مو با حجم بالا خریداری کنید تا برای شما مقرون به صرفه‌تر باشد. ضمن اینکه باید به تعداد دفعاتی از این محصول برای بازیابی سلامت موهای خود استفاده می‌کنید توجه کنید.

قیمت لوسیون مو چقدر است؟

بسته به برندی که لوسیون مو را تولید کرده است، قیمت‌های مختلفی از این محصول در بازار موجود هستند؛ اما در نظر بگیرید که در زمان خرید، باید‌ با موهای شما سازگار باشد تا از آسیب‌های بعدی و یا ریزش موی بی‌دلیل شما جلوگیری شود. همین‌طور باید توجه کنید که در خرید انواع محصولات بهداشتی، باید خساست را کنار بگذارید و به فکر سلامت موهای خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *