راهنمای خرید ماسک مو

راهنمای خرید ماسک مو

ماسک مو، یکی از محصولات مراقبتی و درمانی برای موها است‌ که امروزه مورد استقبال خیلی از افراد قرارگرفته است. اگر موهای آسیب‌دیده‌ای دارید و یا می‌خواهید از آسیب‌های احتمالی موهایتان، جلوگیری نمایید، با سیوا همراه باشید تا محصول مراقبتی و درمانی مناسبی را برای موهای خود خریداری کنید.

جنس موهای خود را بشناسید

هر ماسک مو، برای نوعی از موهای طراحی و ساخته‌شده‌اند که پیش از انتخاب و خرید آن، باید نوع و جنس موهای خود را بدانید تا بتوانید محصولی مناسب را خریداری کنید. توجه کنید عدم شناخت جنس و نوع مو، می‌تواند انتخاب اشتباهی را رقم بزند و این انتخاب اشتباه می‌تواند به موهای شما آسیب وارد کند. به‌طور مثال اگر موهایی خشک دارید، باید به سراغ ماسک مویی با غلظت بالا بروید.

از استفاده مو چه هدفی دارید؟

مشخص کنید که می‌خواهید با استفاده از این محصول مراقبتی، کدام مشکل موهای خود را درمان کنید. به‌طور مثال موهای شما براثر رنگ و دکلره دچار سوختگی شده و یک ماسک برای موهای آسیب‌دیده می‌خواهید، یا موهایی چرب دارید و می‌خواهید چربی موهای خود را درمان کنید؟

به ترکیبات ماسک مو توجه کنید

پس از شناخت جنس موها و این‌که هدفتان از استفاده ماسک مو چیست، باید به ترکیبات آن توجه کنید تا محصولی مناسب برای موهای خود خریداری کنید. به‌طور مثال اگر موهایی خشک دارید، باید به سراغ محصولی بروید که در ترکیبات خود روغن‌زیتون، روغن جوجوبا، روغن آرگان و… داشته باشد. همین‌طور اگر موهای شما براثر رنگ و دکلره آسیب‌دیده است، ما به شما ماسک مخصوص موهای آسیب‌دیده را پیشنهاد می‌دهیم. این ماسک دارای پروتئین با پایه کراتین است که می‌تواند آسیب‌های واردشده به ساقه موی شمارا درمان نماید.

برای کنترل چربی موهای چرب، به دنبال ماسکی باشید که در نوشته‌های درج‌شده به روی محصول، کلمه تنظیم‌کننده چربی یا Oil Regulating را مشاهده کنید. این نوع از ماسک‌ها، غلظت کم‌تری داشته‌ و برای موهای چرب کاملاً مناسب هستند. هم‌چنین اگر می‌خواهید نازکی موهای خود را تا حدی کم کنید و آن را حجیم‌تر نمایید، ما به شما ماسک‌هایی را توصیه می‌کنیم که در ترکیبات خود روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل رادارند. این نوع از ماسک‌ها، ضخامت موی شمارا تقویت‌ کرده و رطوبت موردنیاز آن را تأمین می‌کند. هم‌چنین غلظت این نوع از ماسک مو، زیاد نبوده و حالتی رقیق طور دارند؛ اما اگر موهای شما ضخامت زیادی دارد و مدام گره می‌خورد، بهتر است ماسکی که خاصیت حالت‌دهی عمیق دارد را استفاده نمایید.

اگر موهای شما فر است و مدام در زمان شانه زدن آن‌ها اذیت می‌شوید، بهتر است ماسک مویی تهیه کنید که در ترکیبات خود دارای آب‌رسان، مرطوب‌کننده و روغن باشد. همین‌طور اگر موهای فر شما آسیب‌دیده‌اند، ما به شما ماسک‌های کراتین را توصیه می‌کنیم.

کدام نوع ماسک مو برای من مناسب است؟

ماسک موها، به‌طورکلی در دو نوع داخل حمام و بیرون حمام تولیدشده‌اند. ماسک‌های داخل حمام نیاز به آبکشی دارند درصورتی‌که ماسک‌های بیرون حمام، باید پس از استحمام استفاده شوند و نیازی به آبکشی ندارند. در نظر بگیرید که انتخاب هرکدام به سلیقه شما بستگی دارد و اگر احساس می‌کنید که استفاده از ماسک بیرون حمام، می‌تواند موهای شما سنگین کند، می‌توانید از نوع داخل حمام آن استفاده نمایید.

به بسته‌بندی ماسک مو توجه کنید

ماسک مو، در مدل‌های مختلفی بسته‌بندی‌شده است. شما می‌توانید این محصول را در بسته‌بندی‌های کاسه‌ای، پمپی و تیوپی در بازار مشاهده کنید؛ اما اگر به دنبال ماسکی برای داخل حمام هستید، به شما نوع پمپی و تیوپی را پیشنهاد می‌دهیم تا از ورود آب به داخل ظرف ماسک جلوگیری شود. همین‌طور در نظر داشته باشید که برای استفاده از نوع کاسه‌ای، باید ماسک را به‌وسیله کاردک یا دست‌بردارید که شاید برای شما دردسر داشته باشد.

حجم مناسب را انتخاب کنید

باید در نظر بگیرید که حجم موهای شما چقدر است تا بتوانید حجمی منطقی از این محصول را خریداری کنید. اگر موهای حجیم و بلند دارید، بهتر است به سراغ حجم‌های بالا بروید تا برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد؛ اما اگر موهایی کوتاه دارید، می‌توانید از نوع حجم کم آن خریداری کنید. لازم به ذکر است که هر ماسک بسته به نوع بسته‌بندی، دارای حجم‌های متفاوت است.

قیمت ماسک مو چقدر است؟

ماسک مو، بسته به حجم، برند تولیدکننده، خواص و ویژگی‌ها، همین‌طور نوع استفاده، قیمت‌گذاری‌های مختلفی شده است؛ اما ما به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید که ساقه موهای خود را درمان کنید، محصولی ارزان‌قیمت را خریداری نکنید. چراکه امکان دارد ترکیبات آن اثربخشی فوری نداشته باشد و یا به موهای شما آسیب وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *