راهنمای خرید مسواک برقی

راهنمای خرید مسواک برقی

بهداشت دهان و دندان ازجمله کارهای روزمره است که حتماً باید انجام شود تا سلامت دندان‌ها به خطر نیفتد. انتخاب یک مسواک مناسب نیز حائز اهمیت است اما اگر جزو افرادی هستید که مسواک زدن دندان‌ها برایتان کاری حوصله سر بر است می‌توانید مسواک برقی را تهیه کنید. این نوع از مسواک‌ها که به‌وسیله باتری و یا برق‌کار می‌کنند، می‌توانند با سرعت بیش‌تر و همین‌طور دقت بیش‌تر دندان‌های شمارا تمیز کنند؛ اما خرید این محصول نیاز به اطلاعات کافی دارد. به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید این وسیله بهداشتی را دارید، با سیوا تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مسواک برقی چیست؟

مسواک برقی به‌وسیله ای گفته می‌شود که به‌طورمعمول به‌وسیله برق و یا باتری کار می‌کند.‌ این وسیله دارای سرهای مختلفی است‌ که شما می‌توانید به‌طور مثال برای تمیز نمودن روی زبان‌ از آن استفاده نمایید. البته توجه کنید که مسواک‌های برقی که دارای سری‌های مختلفی هستند، قیمت بالاتری نسبت به دیگر موارد مشابه دارند. نام دیگر این محصول مسواک چرخشی نیز می‌باشد؛ اما لازم به ذکر است‌ که این محصول دارای انواع مختلفی است‌ که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع مسواک‌های برقی

مسواک‌های برقی در چند مدل مختلف تولید می‌شوند. یکی از آن‌ها مسواک‌های چرخشی است. این نوع مسواک‌ها قابلیت این رادارند تا یک دور کامل درون دهان بچرخند؛ اما مسواک‌های لغزشی، دارای چرخش نبوده و سری کوچکی دارند. موهای این نوع از مسواک‌ها در جای خود حرکت کرده و می‌توانند دندان‌ها را به‌صورت نقطه‌ای تمیز نمایند.

مسواک‌های جهنده هم از قابلیت چرخش برخوردار هستند و هم می‌توانند درون دهان و بر روی دندان‌ها جلو و عقب شوند. شما با استفاده از مسواک برقی جهنده می‌توانید لابه‌لای دندان‌ها را تمیز نمایید؛ اما مسواک‌های دوسره، دارای دو سر هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا در صورت نیاز سری آن را تعویض نمایید. این نوع مسواک قابلیت‌های مسواک‌های جهنده و لغزشی را دارا هستند.

کدام مسواک برقی برای من مناسب است؟

ابتدا بررسی کنید که از مسواک برقی انتظار دارید که به چه صورتی دندان‌های شمارا تمیز کند. در این صورت می‌توانید راحت‌تر در بین مدل‌های مختلفی که در بازار موجود است، انتخاب کنید.

کدام منبع تغذیه برای مسواک برقی بهتر است؟

هر مسواک بر اساس منبع تغذیه‌ای که دارد، طراحی‌شده است. هم‌چنین به‌طورکلی منبع تغذیه این محصول در سه نوع، برقی، باتری و باتری شارژی می‌باشد. اگر فکر می‌کنید جزو افرادی هستید که فراموش می‌کنید باتری خریداری کنید و یا باتری‌های مسواک را به‌موقع به شارژر متصل کنید، می‌توانید به سراغ برقی آن بروید؛ اما اگر بی‌سیم بودن مسواک برای شما اهمیت دارد می‌توانید از نوع باتری خور که در دو نوع ساده و شارژی می‌باشند، تهیه نمایید.

به برند محصول توجه کنید

سعی کنید در زمان خرید مسواک برقی، به سراغ برندهای مطرح بروید. این کالا کاملاً با سلامت دهان و دندان شما مرتبط است و درصورتی‌که محصولی نامرغوب تهیه کنید، امکان دارد که دندان‌های شمارا دچار آسیب‌های جدی کند.

به سر مسواک توجه کنید

هر مسواک به‌طور مفید می‌تواند ۳ تا ۶ ماه برای ما کارایی داشته باشد. حتماً توجه کنید که سری مسواکی که تهیه می‌کنید قابل تعویض باشد. چراکه پس گذشت مدت‌زمان گفته‌شده، موهای مسواک تغییر ظاهر داده و دیگر کارایی مناسب را ندارند.

مسواک تایمر دار بخریم یا بدون تایمر؟

بسیاری از مسواک‌های برقی که تولیدشده‌اند، دارای تایمر هستند. بدین منظور که شما هر طرف دندان‌ها و قسمت بالا و پایین را به مدت ۳۰ ثانیه مسواک بزنید. اگر فکر می‌کنید که تایمر این محصول می‌تواند موجب اذیت شما شود، به سراغ نوع بدون تایمر آن بروید.

قیمت مسواک برقی چقدر است؟

هر محصول توسط شرکتی تولیدشده است و دارای کیفیت مواد اولیه مختلفی است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم سعی کنید به سراغ برندهای مطرح بروید چراکه سلامت دهان و دندان شما واجب‌تر است. ضمن این‌که مسواک‌هایی که دارای چند سری قابل تعویض هستند، گران‌تر از نوع‌های دیگر می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *