راهنمای خرید مسواک

راهنمای خرید مسواک

یکی از لازمه‌های بهداشت دهان و دندان، استفاده از مسواک است. این محصول انواع مختلفی دارد که باید در زمان خرید، نوعی مناسب را بسته به لثه و دندان خود خریداری کنید. در نظر داشته باشید که شاید به نظر شما یک محصول پیش‌پاافتاده باشد، اما می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در سلامت دندان‌های شما بگذارد و اگر نوعی مناسب را انتخاب نکنید، می‌تواند به لثه و مرواریدهای درخشان شما آسیب بزند. به همین منظور سیوا در این مطلب شمارا برای خرید مسواکی مناسب راهنمایی خواهد کرد.

مسواک نرم بخریم یا زبر؟

توجه کنید که بر اساس گفته پزشکان، مناسب‌ترین نوع مسواک نوع نرم آن است. چراکه در نوع زبر می‌تواند به‌مرورزمان، به لثه و مینای دندان شما آسیب وارد کند.

به‌اندازه مسواک دقت کنید.

یک مسواک استاندارد و مناسب، باید دقیقاً اندازه دهان شما باشد. این محصول نباید خیلی بزرگ‌تر باشد چراکه می‌تواند به لثه‌های شما آسیب وارد کند، همین‌طور در صورت خیلی کوچک بودن، دندان‌های شمارا به‌درستی تمیز نمی‌کند. در نظر بگیرید که باید یک محصول بهداشتی مناسب، بتواند دندان‌های آسیاب شمارا به‌راحتی تمیز کند.

به زاویه مسواک دقت کنید

بعضی از مسواک‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که بعضی از قسمت‌های دهان را تمیز نمایند. درصورتی‌که طریقه مصرف آن را نمی‌دانید و متوجه نمی‌شوید که زاویه برای چه‌کاری مناسب است، از خرید آن خودداری کنید. باید در نظر بگیرید شما باید به‌راحتی آن را در دست بگیرید و دندان‌های خود را مسواک بزنید.

به جنس موهای مسواک توجه کنید

به‌طورکلی جنس موهای مسواک از پلاستیک است؛ اما این جنس ممکن است در درجه کیفی‌های مختلفی تولیدشده باشد. توجه کنید که از نوع مرغوب آن خریداری کنید تا در زمان استفاده مسواک شما با ریزش مو مواجه نشود!

دسته متناسب و راه‌دست را انتخاب کنید

مسواک، با انواع مختلفی از دسته‌ها طراحی و تولیدشده است. حتماً در زمان خرید، آن را در دست بگیرید تا مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کنید. ضمن این‌که راست‌دست و یا چپ‌دست بودن شما می‌تواند درگرفتن مسواک تأثیر بگذارد. پس در زمان خرید به این نکته توجه کنید.

پاک‌کننده زبان را فراموش نکنید

بهتر است محصول بهداشتی را انتخاب کنید که دارای پاک‌کننده زبان باشد. در این صورت شما با خرید یک محصول، دو کار مجزا را در آن خواهید داشت. هم می‌توانید دندان‌های خود را مسواک بزنید و هم می‌توانید زبان خود را از باکتری‌ها پاک‌کنید!

قیمت مسواک در بازار چقدر است؟

ابتدا به شما توصیه می‌کنیم برای خرید یک محصول بهداشتی، به داروخانه و یا فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید؛ اما به‌طورکلی باید هزینه آن را در نظر بگیرید. چراکه انقضای این محصول از زمان استفاده، سه تا چهار ماه است که پس‌ازآن دیگر کارایی ندارد. پس در زمان خرید به دنبال یک محصول گران‌قیمت نباشید. تنها کیفیت و کارایی آن مهم است؛ اما از خرید محصول خیلی ارزان هم به‌شدت اجتناب کنید. چراکه قطعاً از مواد بی‌کیفیت در ساخت آن استفاده‌شده است و می‌تواند سلامت دهان و دندان شمارا به خطر بی اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *