راهنمای خرید مژه مصنوعی

راهنمای خرید مژه مصنوعی

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های صورت که در میکاپ بیش‌تر از بخش‌های دیگر به چشم می‌آید، چشم‌ها هستند. مژه مصنوعی می‌تواند، یک مکمل برای زیبایی بیش‌تر چشم‌ها به شمار آید؛ اما باید بدانید که در زمان خرید مژه برای چشم‌ها، باید معیارهایی را مدنظر قرار دهید تا متناسب‌ترین نوع آن را برای خود تهیه نمایید. به همین خاطر، سیوا در این مطلب، کلیه نکات ضروری را به شما خواهد گفت. با ما همراه باشید.

فرم چشم‌های خود را بشناسید

ابتدا مشخص کنید که چشم‌های شما چه فرمی دارند و می‌خواهید با استفاده از مژه مصنوعی، چه فرمی به آن‌ها بدهید. به‌طور مثال باید بدانید که فرم چشم‌های شما پف‌دار هستند یا چشمانی درشت‌ دارید که می‌خواهید با استفاده از مژه، زیبایی آن‌ها را دوچندان نمایید. در این صورت می‌توانید نوع مناسبی از مژه‌ها را انتخاب نمایید.

به‌طور مثال اگر چشم‌های ریزی دارید، بهتر است مژه‌هایی را انتخاب کنید که چندان جلب‌توجه نکنند. سعی کنید به سراغ انواع بلند و پر آن نروید. چراکه مشکی بودن آن‌ها می‌تواند چشم‌های شمارا کوچک‌تر نشان دهد و فرم نامناسبی به آن‌ها بدهد؛ اما اگر جزو افرادی هستید که چشم‌هایی درشت دارید، می‌توانید با استفاده از مژه‌های بلند، زیبایی و جذابیت چشمان خود را دوچندان کنید. بهتر است از مژه مصنوعی‌هایی استفاده کنید که در قسمت مرکزی خود، دارای قوس بوده و همین‌طور طول بیش‌تری نسبت به سایر مژه‌های مصنوعی داشته‌ باشند.

درصورتی‌که چشم‌هایی پف‌دار دارید، باید مژه مصنوعی را انتخاب کنید که در قسمت مرکزی پرتر باشند. در این صورت می‌توانند پف چشمان شمارا پوشش داده و فرم و حالت آن‌ها را زیباتر کنند. هم‌چنین اگر تراکم مژه‌های شما کم است، می‌توانید مژه‌هایی را انتخاب کنید که تارهای نامرتب داشته و به حالت ضربدری به روی یکدیگر قرارگرفته‌اند. در این صورت کلیه نواقص و عدم تراکم کامل مژه‌های شما پوشش داده خواهد شد.

کدام نوع مژه مصنوعی برای من مناسب است؟

به‌طورکلی مژه مصنوعی در چند مدل برای انواع چشم‌ها و حالت‌های آن‌ها، تولیدشده است. مژه‌های نواری، یکی از رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نوع مژه مصنوعی می‌باشند. در این محصول آرایشی، مژه‌های بر روی یک نوار مشکی و نسبتاً ضخیم قرارگرفته‌اند و کاملاً برای افرادی که در میکاپ خود از خط چشم استفاده می‌کنند، مناسب است. البته لازم به ذکر است که این مدل از محصول، در نوع نوار نامرئی نیز موجود است تا درصورتی‌که شما نیازی به خط چشم نداشتید، بتوانید از آن استفاده کنید ضمن این‌که در نوع نوار نامرئی، مژه‌های به شکلی طبیعی‌تر بر روی پلک می‌نشینند. در نظر بگیرید که هر دو نوع مژه نواری را می‌توانید با طول‌های مختلف در بازار تهیه نمایید.

به‌طور مثال، مژه مصنوعی کامل، می‌تواند کل خط مژه شمارا در پشت پلک‌ها بگیرد؛ اما اگر ترجیح می‌دهید که صرفاً در قسمت انتهایی پلک خود مژه‌های پرپشتی داشته باشید، می‌توانید به سراغ نوع نیمه آن بروید. مژه‌های نیمه، برای افرادی که به میکاپ گربه‌ای علاقه‌مند هستند کاملاً مناسب است. ضمن این‌که افرادی که دارای پلک‌های افتاده هستند نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. درصورتی‌که می‌خواهید مژه‌های شما کاملاً طبیعی به چشم بیایند، به شما نوع دانه‌ای یا شاخه‌ای را توصیه می‌کنیم. البته نصب این نوع از مژه‌ها بر روی پلک، صبر و حوصله و دقت زیادی می‌خواهد و باید در این کار حرفه‌ای باشید. به‌طورکلی در نوع مژه دانه‌ای، می‌توانید ظاهری فوق‌العاده طبیعی به مژه‌ها و چشم‌های خود بدهید.

قیمت مژه مصنوعی چقدر است؟

این محصول بسته به نوع و تعداد هر بسته‌بندی، قیمت‌های مختلفی دارد؛ اما در نوع دانه‌ای، گران‌قیمت‌ترین می‌باشد. البته لازم به ذکر است که باید برای نصب مژه‌های دانه‌ای، مهارت و دقت کافی را داشته باشید، در غیر این صورت به مژه‌های طبیعی خود آسیب خواهید زد. در نظر بگیرید که این محصول آرایشی، در نوع ریلی قیمت چندان بالایی ندارد و با حداقل هزینه می‌توانید یک جفت مژه متناسب با چشم‌های خود را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *