راهنمای خرید نخ دندان

راهنمای خرید نخ دندان

نخ دندان یکی از محصولات مراقبتی از دهان و دندان است که بسیاری از دندان‌پزشکان، استفاده از آن را توصیه کرده‌اند. هرچند که شاید تصور کنید خرید یک نخ دندان کار ساده‌ای است و نیازی به توضیح ندارد، اما باید بگوییم که این محصول، در مدل‌های متفاوتی تولیدشده است که هرکدام به‌نوبه خود، منحصربه‌فرد هستند. به همین خاطر باید در زمان خرید نوع مناسبی از آن را برای دندان‌های خود انتخاب کنید. سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یک محصول بهداشتی و مراقبتی یاری خواهد کرد. با ما همراه باشید.

به ضخامت نخ دندان توجه کنید

باید برای دندان‌هایتان، محصولی مناسب خریداری کنید. بهتر است حتماً در زمان خرید، به ضخامت نخ دندان توجه کنید. برای انتخاب ضخامت مناسب، به فواصل بین دندان‌های خود دقت کنید. درصورتی‌که دندان‌های شما به هم چسبیده هستند و هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها نیست، باید نوع نازک آن را تهیه کنید، اما اگر دندان‌های شما باکمی فاصله کنار هم قرار دارند، بهتر نوع ضخیم آن را خریداری نمایید. در نظر داشته باشید اگر فاصله دندان‌های شما کم باشد و نوع ضخیم آن را تهیه کنید، در زمان استفاده به دندان‌های شما فشار آورده و نخ دندان کردن برای شما دردناک خواهد بود.

نخ دندان موم دار یا بدون موم؟

نخ دندان در دو نوع موم دار و بدون موم تولیدشده است. در نوع موم دار، روکشی نرم بر روی نخ کشیده شده است که سبب می‌شود تا نخ راحت‌تر در بین دندان‌ها حرکت کند. همین‌طور از پاره شدن نخ در زمان استفاده جلوگیری می‌کند. شما برای اطلاع از موم دار بودن آن، می‌توانید دستتان را بر روی نخ‌ بکشید. اگر موم دار باشد، نخ نرم بوده و درصورتی‌که موم نداشته باشد، شما نخی ساده را لمس می‌کنید. به‌طورکلی انتخاب این نوع از محصول، کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد، اما ما به شما نوع موم دار آن را توصیه می‌کنیم. چراکه در زمان استفاده ریش‌ریش نمی‌شود.

به طعم آن توجه کنید

در بعضی از محصولات تولیدشده، طعم دار شده‌اند که انتخاب نوع طعم دار و بدون طعم آن کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید از طعم دار بودن آن اطمینان خاطر کسب کنید، می‌توانید‌ عکس میوه و یا اسانسی که برای طعم دار شدن نخ دندان استفاده‌شده است را بر روی بسته‌بندی محصول مشاهده کنید. درصورتی‌که می‌خواهید نوع طعم دار آن را تهیه کنید، حتماً به سراغ طعمی بروید که با ذائقه شما جور باشد.

به جنس نخ دندان دقت کنید

به‌طورکلی نخ دندان‌ها، در دو جنس نایلونی و لاستیکی تولید می‌شوند.‌ در نوع نایلونی، نخ دندان چند رشته‌ای است که اگر نوع بدون موم آن را خریداری کنید، در زمان استفاده ریش‌ریش خواهد شد؛ اما نوع تک‌رشته‌ای، نخ دندان، از جنس لاستیک و یا پلاستیک است. در نظر داشته باشید که اگر به دنبال محصولی ارزان‌قیمت هستید، می‌توانید به سراغ جنس نایلونی آن بروید؛ اما اگر استحکام آن برای شما حائز اهمیت‌ است، ما به شما نوع چند رشته و جنس لاستیکی آن را توصیه می‌کنیم.

قیمت نخ دندان چقدر است؟

برندهای ایرانی و خارجی فراوانی، این محصول را تولید کرده‌اند که هرکدام قیمتی مشخص برای آن تعیین نموده‌اند. توجه کنید که این محصول مراقبتی، کاملاً با سلامت دندان‌های شما در ارتباط است و باید به سراغ محصولی مرغوب و باکیفیت بروید. از خرید نخ دندان‌هایی که بی‌نام‌ونشان هستند و برند آن‌ها ثابت‌شده نیست، خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *