راهنمای خرید پنکیک

راهنمای خرید پنکیک

یکی از لوازم‌آرایشی که امروزه بسیار مورداستفاده خانم‌ها قرار می‌گیرد، پنکیک است. این محصول آرایشی، دارای ویژگی‌های جالبی است‌ که در زمان خرید باید معیارهایی را مدنظر قرار دهید. در این صورت می‌توانید خرید خوبی داشته باشید و از هزینه‌ای که کرده‌اید، پشیمان نشوید. سیوا تک‌به‌تک نکات ضروری را در این مطلب به شما خواهد گفت.

نوع پوست خود را بشناسید

در زمان خرید باید توجه کنید که پوست شما چه نوعی دارد. به‌طور مثال اگر پوستی چرب دارید، باید توجه کنید که به سراغ پنکیکی بروید که چربی پوست شمارا کنترل کند و ظاهری مات به پوست صورت شما بدهد؛ اما اگر پوستی خشک دارید، بهتر است به محصول آرایشی را تهیه کنید که مات نبوده و چربی پوست را به خود جذب نمی‌کند. همین‌طور برای ماندگاری بیش‌تر می‌توانید‌ از پودرهای فیکساتور استفاده نمایید.

رنگ پنکیک را‌ بر اساس تناژ پوست خود بخرید

توجه کنید که رنگ محصولی که انتخاب می‌کنید باید کاملاً بارنگ و تناژ پوست شما هماهنگ باشد. سعی کنید از خرید پنکیک خیلی روشن و یا خیلی تیره خودداری کنید. چراکه ظاهری غیرطبیعی و مصنوعی به میکاپ شما می‌دهد.

ماندگاری پنکیک‌ را چک کنید

توجه کنید که می‌خواهید پنکیک ‌را برای چند ساعت روی پوست صورت خود داشته باشید. اگر می‌خواهید دوام آن زیاد باشد، حتماً به سراغ محصولات ۲۴ ساعته و یا ۱۲ ساعته بروید. در غیر این صورت می‌توانید محصول آرایشی را انتخاب کنید‌ که ماندگاری آن چند ساعت است.

پوشانندگی آن را بررسی کنید

یک محصول آرایشی مناسب و خوب، باید بتواند نواقص پوستی مانند جای لک و جوش را به‌خوبی کاور کند و پوشش دهد. توجه کنید که حتماً بسته به عارضه‌های پوستی که دارید، پنکیک پوشش دهی و پوشانندگی مناسبی از خود داشته باشد.

نوع مصرف پنکیک را بپرسید

حتماً در زمان خرید ‌از فروشنده بپرسید که برای مصرف روزانه مناسب است و یا برای میکاپ های حرفه‌ای کارایی دارد. درصورتی‌که برای مصرف روزانه می‌خواهید، حتماً در زمان خرید به سراغ‌ همین نوع بروید تا از بسته شدن منافذ پوست شما جلوگیری شود. هم‌چنین توجه کنید که محصولات حرفه‌ای، برای میکاپ های سنگین‌ مانند میکاپ عروس مناسب می‌باشد؛ اما اگر قصد دارید این محصول را به‌صورت غیرحضوری و اینترنتی خریداری کنید، حتماً مشخصات محصول را به‌طور کامل مطالعه نمایید.

در زمان خرید، پنکیک را تست کنید

باید پوشش دهی و اصطلاحاً خواب پنکیک را بر روی پوست خود مشاهده کنید. همین‌طور باید مطمئن شوید که رنگ آن، با تناژ پوستی شما سازگار هست یا نه. پس قبل از خرید حتماً به سراغ‌ محصولی بروید که به شما امکان تست آن را بدهد. در غیر این صورت از خرید آن خودداری کنید.

از برند معتبر خریداری کنید

توجه کنید که از خرید برندهای نامعتبر و گمنام اجتناب کنید. امکان دارد که مواد اولیه آن، غیراستاندارد باشد که شاید منجر به جوش و یا لک‌های پوستی شود. سعی کنید در زمان خرید به سراغ یک محصول شناخته‌شده و معتبر بروید تا سلامت پوست شما به خطر نیفتد.

قیمت پنکیک ‌چقدر است؟

این محصول بسته به برند تولیدکننده، قیمت‌های متغیری دارد؛ اما اگر به دنبال یک پنکیک مناسب و استاندارد هستید، باید به قیمت آن توجه نکنید و یک محصول آرایشی معتبر و متناسب باپوست خود خریداری کنید. توجه کنید که بهتر است قیمت آن را در نظر نگیرید و سلامت پوست صورت خود را با محصولات ارزان‌قیمت به خطر نیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *