راهنمای خرید چسب دندان مصنوعی

راهنمای خرید چسب دندان مصنوعی

چسب دندان مصنوعی، جزو محصولات بهداشتی است که بسیار مورداستفاده افرادی که دندان مصنوعی دارند قرار می‌گیرد. براثر تحلیل رفتن لثه و یا التهاب و…، امکان دارد که دندان‌های مصنوعی برای فک بزرگ شوند. به همین خاطر استفاده از چسب مخصوص توصیه می‌شود تا در زمان غذا خوردن و صحبت کردن، دندان‌هایی ثابت داشته باشید؛ اما خرید این محصول بهداشتی، نیاز به دانستن یک سری مشخصه دارد که سیوا در این مطلب یک‌به‌یک آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با ما همراه باشید.

کدام نوع چسب دندان مصنوعی برای من مناسب است؟

چسب دندان مصنوعی در دو نوع پودری و خمیری تولید می‌شود. توجه کنید که اگر می‌خواهید صرفاً برای فک بالا از چسب استفاده نمایید به سراغ نوع پودری آن بروید. در غیر این صورت به‌طورکلی نوع خمیری آن را پیشنهاد می‌دهیم. چراکه براثر خوردن خوراکی، فک پایین زودتر شل شده و امکان دارد که در زمان صحبت کردن، دندان‌ها از دهان شما به بیرون بیایند که ظاهر خوشایندی ندارد.

حجم مناسبی از چسب دندان مصنوعی را خریداری کنید.

چسب دندان مصنوعی در حجم‌های مختلف در بازار موجود می‌باشند. در نظر بگیرید که کدام حجم آن برای شما مناسب است. اگر مدام دندان‌های شما شل و لق می‌شوند، بهتر است از نوع حجم بالای آن تهیه کنید تا برای شما مقرون‌به‌صرفه تر باشد؛ اما اگر صرفاً برای استفاده یک فک می‌خواهید می‌توانید به سراغ حجم‌های کم‌تر آن بروید.

به ترکیبات چسب دندان خمیری توجه کنید

معمولاً چسب دندان مصنوعی بالأخص از نوع خمیری، با زینک (روی) تولید می‌شود. درواقع مقدار زیادی روی در ساخت آن استفاده می‌شود که امکان دارد در طولانی‌مدت میزان روی بدن شمارا بالابرده و سلامتی شمارا به خطر بی اندازد. سعی کنید از نوع چسب دندان‌هایی تهیه کنید که فاقد روی است. همین‌طور اگر از نوع بدون روی آن را پیدا نکردید حتماً برچسب درج‌شده بر روی محصول را مطالعه کنید تا بدانید در هر بار استفاده باید چقدر از آن را بر روی دندان‌های مصنوعی بزنید.

مدت‌زمان چسبندگی چسب دندان را چک کنید

می‌خواهید از چسب دندان برای چه مدت‌زمانی استفاده کنید و از آن انتظار دارید که چه مقدار زمانی دندان‌ها را دردهان شما ثابت نگه دارد؟ توجه نمایید که حتماً مشخصات محصول را بر روی بسته‌بندی مطالعه کنید تا متوجه شوید خاصیت چسبندگی هر چسب دندان چه مقدار است. ضمن این‌که اگر قصد دارید به‌صورت غیرحضوری و اینترنتی خرید نمایید، حتماً بخش مشخصات محصول را به‌طور کامل مطالعه کنید تا متوجه شوید محصول موردنظر شما تا چند ساعت توانایی ثابت نگه‌داشتن دندان را دردهان شما دارد.

قیمت چسب دندان مصنوعی چقدر است؟

چسب دندان مصنوعی، بسته به برند تولیدکننده و حجمی که دارد، قیمت‌های متفاوتی در بازار دارد. هم‌چنین مدت‌زمانی که دندان مصنوعی را دردهان شما ثابت نگه می‌دارد، نیز بر روی قیمت آن تأثیرگذار است. توجه کنید که در زمان خرید باید به نکات گفته‌شده توجه کنید تا از وجود دندان مصنوعی دردهان خود احساس معذب بودن نکنید و برایتان مثل دندان‌های طبیعی باشند. به شما توصیه می‌کنیم چسب دندانی مناسب را خریداری کنید و به قیمت آن توجه نکنید؛ اما اگر قیمت این محصول خیلی برای حائز اهمیت است، باید بگوییم بعضی از برندها، چسب دندان را باکیفیت پایین‌تر تولید کرده‌اند که قیمت مقرون‌به‌صرفه تری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *