راهنمای خرید چسب مو

راهنمای خرید چسب مو

چسب مو، به‌عنوان یکی از بهترین حالت‌دهنده‌های مو به شمار می‌آید که امروز مورد استقبال خیلی افراد بالأخص آرایشگران قرارگرفته است. شاید تصور کنید که خرید یک محصول برای ثابت نگه‌داشتن حالت و فرم موها، کاری ندارد. درصورتی‌که شما در زمان انتخاب، به علت تنوع محصول، سردرگم خواهید شد؛ اما سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یک چسب مو متناسب با موهای شما یاری خواهد کرد.

کدام نوع چسب مو برای من مناسب است؟

محصول نام‌برده شده، در دو نوع کاسه‌ای و اسپری تولید و به بازار عرضه‌شده است. در زمان خرید توجه کنید که کدام نوع آن برای شما راه‌دست تر است. اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید به‌صورت تارتار به موهای خود حالت و فرم دهید، بهتر است به سراغ نوع کاسه‌ای آن بروید؛ اما اگر می‌خواهید موهای خود را مدل دهید و سپس آن‌ها را ثابت کنید، به شما نوع اسپری آن را توصیه می‌کنیم. ضمن این‌که توجه کنید، اسپری مو خیلی زودتر از نوع کاسه‌ای آن خشک‌ می‌شود. همین‌طور موهای شمارا در مقابل رطوبت و باد محافظت می‌کند.

به درجه سختی چسب مو توجه کنید

حتماً در زمان خرید مشخص کنید که می‌خواهید برای چه مدت‌زمانی، موهای خود را به یک فرم و حالت نگه‌دارید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید برای مدتی طولانی فرم و حالت موهای خود را ثابت نگه‌دارید، باید به دنبال درجه سختی ۶-۷ باشید؛ اما اگر برای مدتی کوتاهی تصمیم دارید فرم موهای خود را به یک‌شکل نگه‌دارید، می‌توانید درجه سختی ۴-۵ را انتخاب کنید.

حجم مناسبی از محصول را انتخاب کنید

توجه کنید که در هر بار استفاده از چسب مو، چه مقدار از آن را به موهای خود می‌زنید. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌دهیم‌ که حتماً حجم مناسب آن را خریداری کنید. یکی دیگر از معیارهای انتخاب حجم مناسب محصول، حجم و مقدار بلندی موهای شما است. اگر موهای بلندی دارید، باید به سراغ حجم‌های بالا بروید. در غیر این صورت یک محصول کم‌حجم هم می‌تواند کار شمارا راه بی اندازد. ضمن این‌که حجم چسب مو می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد.

به ویژگی‌های چسب مو دقت کنید

بعضی از محصولات، خاصیت درخشندگی دارند. در زمان خرید و انتخاب محصول، در نظر بگیرید که چه انتظاراتی از چسب مو دارید. صرفاً می‌خواهید موهای خود را حالت و فرم دهید، یا می‌خواهید درخشندگی، لطافت، جلوگیری از وزی مو و… را نیز در محصول داشته باشید. در این صورت باید‌ حتماً در قسمت مشخصات محصول در خرید غیرحضوری، ویژگی‌های آن را مطالعه کنید.

همین‌طور در زمان خرید حضوری، می‌توانید نوشته‌های درج‌شده بر روی محصول را بخوانید‌ تا کلیه ویژگی‌هایی که شما نیاز دارید را داشته باشید. همچنین می‌توانید روغن‌های تقویتی مانند روغن‌زیتون که در ساخت و تولید چسب مو استفاده‌شده است را چک نمایید. تا علاوه بر حالت‌دهی موها، آن‌ها را تغذیه کنید و از وارد شدن آسیب به آن‌ها جلوگیری نمایید.

قیمت چسب مو چقدر است؟

محصول نام‌برده شده، بر اساس برند تولیدکننده، قیمت‌های متغیری در بازار دارد. بهتر است از قبل خرید بررسی‌های لازم را انجام دهید. هم‌چنین باید بدانید درجه سختی، حجم محصول و همین‌طور ترکیبات آن، می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد؛ اما به‌طورکلی می‌توانید یک چسب مو، باقیمت متوسط را تهیه نمایید و نیازی نیست که برای خرید آن هزینه‌های گزاف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *