راهنمای خرید ژل بهداشتی

راهنمای خرید ژل بهداشتی

رسیدگی به ناحیه تناسلی و رعایت بهداشت آن، یکی از اصلی‌ترین کارهایی است‌ که یک خانم باید انجام بدهد. استفاده از ژل بهداشتی، می‌تواند به‌سلامت و بهداشت واژن شما کمک کند. این محصول، یکی از محصولات بهداشتی به شمار آمده که باید بسته به شرایط هر فرد خریداری شود. سیوا در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید ژلی مناسب را برای بهداشت خود تهیه نمایید.

بهترین زمان برای خرید ژل بهداشتی چه وقت است؟

در نظر بگیرید که واژن عضوی از بدن است که به‌صورت کاملاً طبیعی خود را تمیز و ضدعفونی می‌کند. لذا هر ترشحی که از این ناحیه دیده شود، به‌منزله کثیف بودن و غیربهداشتی بودن آن نیست. هم‌چنین به‌طورکلی استفاده از ژل بهداشتی و سایر محصولات بهداشتی، دلیل نمی‌خواهند و بهتر است قبل بروز هرگونه بیماری مورداستفاده قرار بگیرند؛ اما در نظر داشته باشید درصورتی‌که شاهد تغییر رنگ و بو در ترشحات خود بودید، بهتر است هر چه زودتر این ژل را خریداری کنید تا از ایجاد قارچ‌های واژینالی، جلوگیری شود.

به PH محصول توجه کنید

واژن عضو از بدن خانم‌ها است که باید PH آن در سطح مشخصی قرار بگیرد و امکان دارد کم‌تر و یا بیش‌تر بودن آن، به‌سلامت هر خانمی آسیب وارد کند. ابتدا توجه کنید که ناحیه تناسلی شما دارای چه PH می‌باشد. سپس در نظر بگیرید که محصولی با PH مناسب با بدن خود خریداری کنید؛ اما حتماً توجه کنید که اگر PH ژل بیش‌تر از ۷ بود، خاصیت اسیدی دارد. همین‌طور اگر با ۷ مساوی بود، تأثیری خنثی از خود داشته و درصورتی‌که بیش‌تر از ۷ باشد، قلیایی می‌باشد. به‌طورکلی اگر در مورد PH ناحیه تناسلی خود اطلاعاتی ندارید، لازم است بدانید که PH این قسمت از بدن بین ۴٫۸ تا ۸ است که ما به شما ژلی با PH 4.5 تا ۸ را توصیه می‌کنیم. ضمن این‌که توجه کنید این محصول، با سطح بیرونی در تماس خواهد بود و تأثیری داخلی بر PH واژن شما نخواهد داشت.

به رنگ و بوی ژل توجه کنید

توجه کنید که باید حتماً تعادل اکوسیستم واژن را کنترل کنید. در غیر این صورت امکان دارد که میکروب‌ها در این ناحیه رشد کنند و حالت طبیعی واژن شما را به هم بریزد. به همین خاطر بهتر است از خرید ژل‌هایی که بو و رنگ غلیظ دارند، به‌شدت خودداری کنید. استفاده از محصولات بهداشتی ناحیه تناسلی که دارای بو و رنگ تند و غلیظ هستند، می‌توانند موجب ایجاد ناراحتی در ناحیه تناسلی و واژن برای شما شوند.

به نوع بسته‌بندی و حجم ژل دقت کنید

به‌طورکلی این محصول در دو نوع پمپی و تیوپی تولید می‌شود که استفاده از هر دو برای خانم‌ها راحت است؛ اما حتماً در نظر بگیرید‌ که حجم مناسبی از این نوع ژل را برای خود خریداری کنید. ضمن این‌که ژل‌های بهداشتی، در حجم‌های ۱۰۰، ۲۰۰، ۲۵۰ و ۳۰۰ میلی‌لیتر تولید می‌شوند که ما به شما حجم‌های بالا را توصیه می‌کنیم تا ازنظر قیمت برای شما مقرون به‌صرفه‌تر باشد.

برند معتبر را خریداری کنید

خیلی از شرکت‌های بهداشتی، جهت خالی نبودن سبد کالای خود، اقدام به تولید این نوع ژل‌ها کرده‌اند؛ اما توجه کنید که باید به سراغ برندی بروید که تخصص آن تولید مواد بهداشتی و مراقبت از بدن است‌. در این صورت می‌توانید از بروز حساسیت‌ها و یا عدم بهبود مشکلات خود جلوگیری نمایید.

قیمت ژل بهداشتی چقدر است؟

عوامل متعددی ماند برند تولیدکننده، حجم، همین‌طور خاصیت ضد باکتریایی و یا ضد قارچ و… می‌تواند بر روی قیمت این محصول تأثیر بگذارد؛ اما به‌طورکلی قیمت چندان بالایی ندارد و شما این امکان رادارید که با حداقل هزینه، این محصول را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *