راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

راهنمای خرید کم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب، جزو یکی از محصولات مراقبتی و بهداشتی پوست است. این نوع از محصولات برای انواع پوست‌ها بارنگ‌های مختلف تولیدشده‌اند. البته لازم به ذکر است‌ که در زمان لذت بردن از نور خورشید، باید از پوست خود مراقبت کنید. چراکه نور خورشید دارای تشعشعات مضر برای پوست می‌باشد و امکان دارد که سلامت پوست شمارا به خطر بی اندازد؛ اما اینکه کدام کرم ضد آفتاب برای پوست شما مناسب‌تر است و بیش‌ترین مراقبت را از پوست شما دارد، نیاز به اطلاعاتی دارد که سیوا در این مطلب شمارا برای خرید‌ یک محصول مراقبتی فوق‌العاده یاری می‌کند.

SPF کرم ضد آفتاب را موردبررسی قرار دهید

SPF، درواقع مخفف “Sun protection factor” است که از آسیب‌هایی که نور خورشید به پوست وارد می‌کند، جلوگیری می‌نماید. لازم به ذکر است SPF یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید یک کرم ضد آفتاب است. به همین خاطر در زمان خرید این محصول حتماً از خود بپرسید که می‌خواهید برای چه مدت‌زمانی آن را بر روی پوست خود داشته باشید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید‌ برای ۱۰ ساعت در زیر نور خورشید بمانید و پوست خود را در این مدت‌زمان محافظت کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ SPF 30 بروید. ضمن اینکه توجه کنید هیچ کرم ضد آفتابی نمی‌تواند به‌طور ۱۰۰ درصد از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت کند. لازم به ذکر است که SPF 30 تا ۹۷ درصد، SPF 50 تا ۹۸ درصد و SPF 100 تا ۹۹ درصد می‌تواند از پوست شما در برابر نور خورشید و آسیب‌هایی که به پوست شما وارد می‌نماید، محافظت کند.

ضد آب بودن محصول را فراموش نکنید

کلیه ضد آفتاب‌هایی که شما در بازار مشاهده می‌کنید، ضد آب هستند؛ اما این خاصیت را تا چه مدت‌زمان می‌توانند داشته باشند مهم است. وقتی‌که اقدام به خرید یک کرم ضد آفتاب می‌کنید، می‌توانید مشخصات آن را بر روی جعبه بسته‌بندی‌شده مطالعه کنید. دقت کنید که باید عددی بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه را مشاهده کنید. درصورتی‌که جزو افرادی هستید‌ که به حمام آفتاب علاقه دارید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً از لوسیون ضد آفتاب استفاده نمایید.

کرم ضد آفتاب رنگی بخرید

کرم‌های ضد آفتاب، در دو نوع رنگی و بدون رنگ تولید می‌شوند. شما می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب رنگی به‌جای زیر ساز آرایش صورت خود استفاده نمایید و دیگر نیازی به کرم پودرها نداشته باشید. البته در زمان خرید نوع رنگی این محصول، حتماً به رنگ پوست خود توجه کنید که نه خیلی تیره باشد و نه خیلی روشن تا اختلاف رنگی آن باعث نازیبایی و ناهماهنگی در میکاپ شما نشود.

نوع پوست خود را بشناسید

در زمان خرید این محصول، حتماً به نوع پوست خود توجه کنید. شما اگر دارای پوستی چرب هستید نمی‌توانید از کرم‌های ضد آفتابی که دارای دانه‌های روغنی هستند استفاده کنید. چراکه در طولانی‌مدت، پوست شما چرب‌تر شده و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می‌کند. حتماً توجه کنید که واژه Oil Free را بر روی محصول مشاهده کنید. ضمن اینکه کرم‌های ضد آفتاب برای هر نوع پوستی، دارای یک محصول هستند و شما می‌توانید با مراجعه به داروخانه مناسب‌ترین نوع آن را خریداری نمایید.

محصولی بهداشتی و استاندارد خریداری کنید

حتماً در زمان خرید، جعبه و بسته‌بندی محصول را موردبررسی قرار دهید تا نشان استاندارد و نشان وزارت بهداشت را بر روی آن مشاهده کنید. شما می‌خواهید برای سلامت پوست خود محصولی را تهیه کنید، در نظر داشته باشید اگر کالایی که خریداری می‌کنید، بهداشتی نباشد، می‌تواند به‌سلامت پوست شما آسیب بزند.

قیمت کرم ضد آفتاب چقدر است؟

شرکت‌های سازنده مختلفی دست به تولید این محصول بهداشتی و آرایشی زده‌اند؛ اما لازم به ذکر است که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید یک کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست خود خریداری کنید. ضمن اینکه رنگی بودن و یا نبودن این محصول می‌توانید بر روی قیمت تأثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *