راهنمای خرید کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده

راهنمای خرید کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده

کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده می‌تواند باعث طراوت و شادابی پوست صورت و دست شما شود؛ اما باید در زمان خرید به نکاتی توجه کنید تا در انتخاب آن دچار سردرگمی نشوید. این محصول مدل‌های مختلفی دارد‌ که بهتر مناسب‌ترین نوع آن را برای خود تهیه نمایید. سیوا در این مطلب شمارا برای خرید یک کرم متناسب باپوستتان یاری خواهد کرد.

به ترکیبات محصول توجه کنید

حتماً در زمان خرید، ترکیبات محصول را چک کنید. باید بدانید که بهتر از نوع کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده استفاده کنید که دارای روغن‌های اشباع‌شده ماندن جوجوبا، کره کاکائو، کره شیا، روغن نارگیل و … باشد. البته بعضی از روغن‌های اشباع‌نشده مانند روغن گل رز، روغن دانه انگور، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن سویا نیز در ساخت این نوع کرم استفاده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها نیز تهیه کنید.

به بو و رایحه کرم توجه کنید

حتماً بدانید که باید کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده فاقد عطر و رایحه مصنوعی خریداری کنید. درصورتی‌که در ساخت آن از عطر مصنوعی استفاده‌شده باشد، می‌تواند پوست شمارا دچار التهاب و حساسیت کند.

کدام نوع کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده برای من مناسب است؟

ابتدا نوع پوست خود را شناسایی کنید. شما باید بدانید که می‌خواهید آن را برای کدام قسمت بدن خود استفاده کنید. به‌طور مثال می‌خواهید صرفاً آن را به دستتان بزنید و یا می‌خواهید خشکی پوست صورت خود را از بین ببرید. اگر پوستی خشک دارید ما به شما کرم‌های مرطوب‌کننده که فاقد روغن هستند را پیشنهاد می‌دهیم؛ اما به شما توصیه می‌کنیم که کرم‌های آب‌رسان برای شما مناسب‌تر هستند. همین‌طور اگر پوستی چرب دارید، بهتر است از کرم مرطوب‌کننده استفاده نکنید و به سراغ لوسیون بروید. لوسیون در ترکیبات خود آب دارد و رقیق‌تر از کرم می‌باشد. به همین خاطر برای پوست‌های چرب کاملاً مناسب است؛ اما اگر می‌خواهید پوستی نرم داشته باشید، می‌توانید کرم مرطوب‌کننده‌ای با ترکیبات عصاره چای سبز، بابونه و انار تهیه نماید. ضمن این‌که اگر کرم را برای بستن منافذ باز پوست صورت خود بخواهید و تصمیم دارید از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری کنید، بهتر است کرم‌های مرطوب‌کننده ضد آکنه و چربی پوست را خریداری کنید. لازم به ذکر است برای افرادی که پوست خشک دارند، توصیه می‌کنیم از نرم‌کننده‌های غلیظ استفاده کنند. این نوع از محصول دارای هیالورونیک بوده و می‌توانند آب‌رسانی کافی را به پوست داشته باشند.

مشخصات یک کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده خوب را بدانید

یک کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده، باید ظاهری یکنواخت داشته باشد. همین‌طور بو و رنگ آن مناسب باشد. به‌طوری‌که نه خیلی تند باشد و شامه شمارا اذیت کند و نه در حدی که هیچ بویی نداشته باشد. باید بدانید که یک کرم خوب، پس از استفاده و ماساژ بر روی پوست، به‌سرعت جذب‌شده و بر پوست نمی‌ماسد. همین‌طور پس از شستشو باید به‌سرعت پاک شود و چربی‌ای بر روی پوست احساس نکنید.

حجم مناسب را انتخاب کنید.

باید بدانید که چند بار در طول روز از کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده استفاده می‌کنید. اگر جزو افرادی هستید که کرم را زمین نمی‌گذارید، به شما حجم‌های بالا را توصیه می‌کنیم که ازنظر اقتصادی هم مقرون‌به‌صرفه تر باشد؛ اما اگر مصرف چندانی ندارید و به خاطر تغییر فصل از آن استفاده می‌کنید می‌توانید به سراغ حجم‌های پایین‌تر بروید.

به بسته‌بندی محصول توجه کنید

بدانید‌ که کدام نوع بسته برای شما راحت‌تر است. این محصول در انواع کاسه‌ای و تیوپی تولید می‌شود که شما باید با در نظر گرفتن راحتی خود، نوع بسته‌بندی مناسب را انتخاب کنید.

قیمت کرم مرطوب‌کننده و نرم‌کننده چقدر است؟

برند تولیدکننده، در قیمت این محصول تأثیر چشم‌گیری دارد. البته نباید از حجم آن سرسری بگذریم. توجه کنید که نکات گفته‌شده را در زمان خرید باید لحاظ کنید تا محصولی مناسب را داشته باشید. ضمن این‌که قیمت چندان بالایی ندارد و می‌توانید به یک مبلغ معمولی، آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *